Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves fajtatiszta kan német...

1 éves fajtatiszta kan német juhásznak kb. mekkorának kell lennie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy pár hete lett 1 éves a német juhászom. Nekem olyan kicsinek tűnik, bár az igaz hogy a háta nagyon izmos. 24 kg volt 2 hete. Hány éves koráig fog fejlődni?


2012. ápr. 18. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha fajtatiszta,akkor vissza tudod nézni a felmenőit,s azok méreteit.De ha nem törzskönyves,akkor már nehezebb...Az én véleményem az,hogy törzskönyv vagy nem,ez a kutya túl könnyű.Egy kép sokat segítene a helyes vélemény kialakításában.De,az én NJ szukám is(nem nagy növésű)1 éves korában 24 kg volt.Szerintem súlyosabb kellene legyen,kb.28-3O kg.Mekkora a marmagassága?
2012. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Marmagassága: A kanok ideális marmagassága 62,5 cm, a szukáké 57,5 cm; ettől az értéktől mindkét irányban 2,5 cm eltérés megengedett.


Testtömege: 25-40 kg



További infó: [link]


Remelem itt tobb infot is kaptok.

2012. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az adatok és a link,amit küldtél pontosak és nagyon igazak.Csak azok a felnőttkori méretek.A Kérdező pedig 1 éves kutyának a méreteit szeretné tudni,hozzávetőlegesen.
2012. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy éves kutya már igen közel van az állandó mérethez.24 kilósak az nj kanok 6 hónapos korban szoktak átlagban lenni.

Kérdés, mekkorák voltak a szülők.De az is előfordul, méreten aluli lesz egy kutya.

2012. ápr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A szülei törzskönyvezettek voltak, és elég nagy darabok. :D Ezért is furcsállom, hogy ő ilyen pici, vagy hát nem tudom hogy 1 évesen picinek számít e. Eszik rendesen, reggel és este is több mint fél kiló húst+száraz táp. Mondjuk azt nem nagyon eszi. A gazdák akiktől elhoztuk, mondták hogy már születésnél is ő volt a legkisebb (fele akkora volt mint a tesók), azt hitték hogy el is fog pusztulni, de szerencsére nem. Ez befolyásolhat valamit?
2012. ápr. 19. 09:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen,mert azt jelenti hogy o gyengebb.Nem olyan eros es nem is no olyan nagyra.
2012. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
60 cm a marmagassága.
2012. ápr. 19. 11:35
 8/13 A kérdező kommentje:

Csináltam képet is:

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 19. 11:49
 9/13 A kérdező kommentje:
Képek alapján mi a véleményetek?
2012. ápr. 19. 11:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Leírnád a törzskönyvi nevét, akár üzenetben is...
2012. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!