Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik bolha/kullancs védekezé...

Melyik bolha/kullancs védekezés a leghatásosabb? Mik váltak be neked kistesű kutyáknál?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyám van. Kb 7kiló. Frontline kizárva, mert rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Nyakörvet sem szeretnék igazából rátetetni, mert büdös nem akarom szagolni, meg vegyszeres és ágyban is alszik, meg gondolom az sem jó, ha másik kutyák beveszik a szájukba játék közben.

Szóval ez a kettő ha lehet mindenképp kizárva.

Tavaly nyáron semmit nem használtunk, csak egyszer Neostomosant, mikor valamelyik kutyától összeszedte a bolhát, de az sem volt nagy mennyiségű, úgy 5db max. De az megelőzésre nem jó tudtommal.

Erre a szezonra viszont azt mondták, hogy veszélyes lesz. Szóval gondoltam kéne valamit azért még is csak.

Bár tavalyra is ezt mondták, és egy darab nem volt benne, persze ez lehetett véletlen is.

Gondolkodtam cseppen is, de nem tudom, hogy Frontline-on kívül mik vannak és mennyire jók.

Tanácsokat szeretnék, kinek mi vált be.


2012. ápr. 19. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Exspot! 6x 1ml kb. 5 és 7e. ft körül mozog. Én azt használom és még sosem volt semmi a kutyámba! (kopkopkop) le is kopogtam :):D
2012. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én biospotix-et vettem,csak természetes alapanyagok vannak benne és hatásos! 5 hónapig kell,5 ampulla van benne és az ára is kedvező!

5 kilós a kutyám!

2012. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Off! kullancs riasztó, évek óta használom a két kistestű kutyámra, sose volt bennük kullancs, míg nyakörv és spot mellett igen, így ezt pénz kidobásnak gondoltam, és egyik kutyás ismim ajánlotta ,mert neki szintén nem vált be a nyakörv és spot se
2012. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 VBeata81 ***** válasza:
A legjobb spot-on (csepp)az Advantix, de drága. Most próbálom ki az Exspotot, ma raktam rá, még nem tudom, mennyire lesz jó. Biospotix mellett két kullancs is volt a kutyámban tavaly, azt többet nem használom. Hallottam dicsérni a Scudo nevű ultrahangos kullancsriasztót, a kutya nyakörvére kell tenni, de még nem próbáltam.
2012. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mészáros Laci vagyok válasza:
Labradorszerű kutyánk van, imád fürödni. Az állatorvos a Foresto nyakörvet ajánlotta: egyrészt nincs szaga, másrészt a hatóanyaga a bőr alatti zsírszövetekben oldódik (vízben nem). A hatása kb hét hónap. Elég drága, a labrador méret 7500 forint. Macskákra, kicsi kutyákra 5000 alatt is kapható.
2013. ápr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mészáros Laci vagyok válasza:

A foresto két hatóanyaga:


Imidakloprid (10%) - egy szintetikus nikotinszerű anyag, viszonylag új fejlesztés, bár egy mai index cikk szerint a méhekre kifejezetten durván pusztító hatású. Vagyis a használt nyakörvvel nagyon óvatosan kell bánni.


Erről azt írja a bájer, hogy "kifejlett bolhák, bolhalárvák és tetvek ellen" hatásos.


Flumethrin (4.5%) - piretroid típusú rovarölő szer, hatásmechanizmusa kb: a rovarok idegrendszerét túl-ingerli. A bájer szerint "távol tartja és elpusztítja a kifejlett kullancsokat, valamint a kullancsok lárva- és nimfastádiumait."


A méhekre való hatása miatt nagyon óvatosan fogok bánni ezzel a nyakörvvel (bár úgy tűnik, az imidakloprid még a csávázott vetőmagokból is olyan kis mennyiségben szívódik fel, hogy a virágporba és nektárba kerülő mennyisége már nem veszélyes a méhekre, de legalábbis még vitatkoznak erről).

2013. ápr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!