Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rendszeresen szétszed...

A kutyám rendszeresen szétszed napi legalább két sünit. Tiszta vér a szája, nem érdekli, hogy szúrja. Lehet valami baja tőle?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 07:33
1 2 3
 1/26 vav22 ***** válasza:
88%
Nem hinném, hogy baja lenne tőle. Milyen fajta kutya amúgy? Az én dobermann-om már 8 éves múlt és még a mai napig szét szed pár sünit, de úgy, hogy még véres se lesz. Nem tudom, hogy csinálja, de ha eddig nem lett baja ezután se lesz. Ösztöneibe van, máshova nem tudom rakni az udvart, de a süniket sem tudom levadászni... Szerencsére nálunk ritkábban jár süni.
2009. jún. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ő egy talált, befogadott keverék kutyus. :) Nagy vadász egyébként! :)
2009. jún. 21. 07:43
 3/26 vav22 ***** válasza:
88%
Hát szerintem a kutyával semmit nem tudsz csinálni. Max. ha tényleg ennyi a süni, akkor keresd meg honnan jönnek és próbált az ő útjukat elzárni vagy menteni amennyit tudsz :DDDD (első voltam)
2009. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy honnan jönnek, már el is zártam őket, de a kutya szétszedte a barikádot. :) Remélem nem nyel le egy tüskét sem... :S
2009. jún. 21. 07:52
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem kéne hagynod a kutyádnak ezt ... meg kéne nevelni, a mienk még a csiripelő madarakra is mindig ugrott, ugatott, aztán kb fél év alatt megszokta, hogy most már fel se figyel, ha mellette van.

Kutyát lehet nevelni !!!!

2009. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 vav22 ***** válasza:
87%
Megint első... Persze kutyát lehet nevelni, ha rögtön rajtacsíped, de mondjuk fél nap múlva hiába szidod le azt sem tudja mivel érdemelte ki. Én speciál nem tudok egész nap a kutyám mellett állni. Ha egy ember dolgozni vagy iskolába jár akkor szinte kivitelezhetetlen, hogy pont akkor abban a pillanatban ott legyen amikor szétkap a kutyája egy sünit vagy akármit. Mondjuk ha cicákat tartasz vagy nyuszit vagy egyéb állatot ami minidig ott van ahhoz könnyebb szoktatni persze, mert azt nem úgy kell nyakoncsípni, ez nálunk is működött. Igaz, hogy a remegésig feszült a dobi , de tudta, hogy nem szabad, mert a miénk...
2009. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Szerinted nincs nevelve? Mindent nagyon okosan csinál, kel, fekszik, hozzám jön, szóval mindent, amit kell, DE ha meglát valamit, ami mozog az Ő területén (a kertben), egyszerűen megbolondul. És hiába próbálom fegyelmezni, rám se bagózik. Utána is megszidom, hogy rossz volt, ezt nem szabad. Gondolhatod, hogy pláne hajnal négykor, mint ma, milyen szidást kap... Viszont ha jót csinál, akkor meg van dícsérve. Erről egyszerűen nem tudjuk leszoktatni. Esetleg valami ötlet?
2009. jún. 21. 08:00
 8/26 A kérdező kommentje:
07:54-nek szólt a kommentem persze... :)
2009. jún. 21. 08:01
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Valamit mindenképpen tegyél ellene. Már csak azért is, mert a sün, védett állat.
2009. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Jó, majd akkor őrt állok felváltva a párommal minden nap, és persze éjszaka is... Most komolyan, mit tudnék tenni ellene??? Van egy hatalmas kertünk, körbe van kerítve. Betonozzam körbe, vagy mi? Ha bejön, akkor bejön... Csak azt nem szeretném, hogy a kutyának baja legyen belőle...
2009. jún. 21. 08:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!