Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legagresszívabb és a...

Melyik a legagresszívabb és a legszelídebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy neveltetés kérdése, de én alapjáraton gondolom mint pl. egy labrador akivel nincs foglalkozva nem olyan agresszív mint pl. egy amstaff.
2012. ápr. 23. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Agresszív kifejezés nem igazán helyénvaló, de mindegy.


Szerintem vannak olyan fajták, akik nem annyira kompatibilisek az emberekkel, mint mondjuk egy Labrador (aki elég ember centrikus). Ilyen pl.: az Akita.


Akkor vannak azok a fajták, akiknek beleépítették a génjeikbe, hogy a fajtatársaikkal "ellenségesek" legyenek, pl.: Staff.


De ezek teljes mértékben formálhatóak. Szóval részemről jelentéktelen, hogy milyen a kutya alaptermészete, vagy mit örökölhetett az őseitől, mert nem ez határozza meg a jellemét, hanem a nevelés, megfelelő szocializáció...stb.


A "legszelídebb" helyett azt mondanám, hogy leg-ember centrikusabb a Labrador, Németjuhász, Társasági kutyák, és millió más fajta. Akit ember mellé "terveztek". Vagy társasági kutyának vagy munka kutyának, a lényeg, hogy ember közeli feladatokra. :-)

2012. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

minden kutyaval kell foglalkozni,fajtatol fuggoen.

en amstaffot asaroltam,eleg dragan,de megerte.figyelembe vettem a szulok es a kolyok viselkedeset.igy most van egy kezesbarany kutyam.kimondottan nem lehet fajtarol allitani melyik a legagresszivabb,vagy legszelidebb.

egy mopsz is lehet agressziv ha olyan elmenyeken ment kersztul,nem volt vele foglalkozva.

A szelidebb fajtak koze sorolnam a collie-t.

2012. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nincs család centrikusabb,és ember centrikusabb kutya mint az Amstaff.
2012. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as valaszolonak igazat adok.nagyon csaladcentrikussak.

de ezert nem kell a kerdezonek azt hinnie hogy ez eleg egy amstaff vasarlasara.a csaladjukat imadjak,viszont erosen kell kuzdeni a falkavezersegert.imadom a staffokat :D

kerdezo: bocsanat,tudom nem ide valo ez a valasz

2012. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

.........és azért még azt se hagyjuk ki, hogy azok a kutyák amelyek gazda/családcentrikusak sok esetben más kutyákkal már agresszívebbek!


Csak a miheztartás végett, mert egyeseknél család/gazdacentrikusság = jámbor állat

2012. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
.....pláne akkor érdekes a kérdés amikor naponta hallani arról, hogy össze-vissza pároztatott pl. jámborságukról híres goldenekkel, labikkal, vizslákkal egyre több ideggyenge (agresszív) utódot alkotnak a szemét szaporítók!
2012. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy melyik a legszelídebb azt nem tudom,sokfajta szelíd fajta van.S persze nevelés.Az úgymond "legagresszívebb" a Fila Brasileiro.Ennél a fajtánál követelmény az idegenekkel szembeni erős bizalmatlanság,nyílt agresszió,ellenszenv(ojeriza).Kutyákkal szemben pedig azt hiszem,hogy a Pitbull,Argentin Dog,KÁJ mutat egy dominánsabb viselkedést,főleg a kanok.DE nagyon sokat függ a neveléstől.
2012. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Begagle az egyik legszelídebb. Olyan idegrendszerük van, amiről én csak álmodni merek. Annyira gyerek mellé való, viszont rettentően makacs. De az enyém olyan mértékben szelíd, hogy ha a farkánál fogva emelik meg, akkor se harap vagy vicsorog, de még morogni sem halottam SOHA. Persze megeshet, hogy csak én fogtam ki egy bárány egyedet, de szerintem minden Beagle, vagyis a többsége ilyen.
2013. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Agresszív:pit bull


Szelíd:border collie

2017. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!