Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves fiamnak milyen fajta...

14 éves fiamnak milyen fajta kutyát válasszunk?

Figyelt kérdés

Beleegyeztem, hogy legyen egy kutyája. Rendes gyerek, volt már kisállata és gondozta szépen. Panelban lakunk, már megbeszéltük, hogy neki kellene délután levinnie mindenképp és ha világos van még, akkor este is. Én vállalom reggel, és sötétben egyelőre, később meglátjuk. Szóval lényegében a családé lenne, de mégis az "övé". És neki kellene tanítgatnia is, ezért könnyen kezelhető kutyát szeretnék, ami nem fog ki rajta (vagy rajtam). A gyerek most elég aktív, de gondolva a jövőre (ha esetleg rám maradna a kutya) inkább nyugodtabb fajta kutyát szeretnék. Ne legyen nagy méretű (ugye panelkutya lenne)és ne legyen nagyon szőrápolós. Fiúnak lesz, ezt is vegyétek figyelembe.

Csak tenyésztőtől, egészségügyi garanciával veszek kutyát, úgyhogy menhelyet ne ajánljatok kérlek. Konkrét fajtákat szeretnék, hogy együtt választhassunk közülük.


2012. ápr. 23. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Basset hound, mopsz, francia bulldog- ezeknek viszonylag kevés a kozgásigényük, bár kicsit makacsabbak.

Ami könnyebbenn nevelhető az pl. border collie, havanese, de azért nekik van mozgásigényük. Esetleg a fiad elmehet majd kutyasuliba is a kutyussal, hogy megtanulja a helyes bánásmódot.

2012. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Francia bulldog,mopsz,boston terrier,tacskó,boxer,Tibeti spániel,palotapincsi,Brüsszeli griffon,spánielek,basset hound,bullterrier,West Highland terrier,jack russel terrier,foxterrier,angol bulldog,törpe snauchzer,törpe pincser


Ez mind megfelelő panelba és fiúnak! Valamelyik nem tetszik?

2012. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
amúgy minden kutyának következetes nevelés és határozott fellépésű gazda kell úgyhogy a fiad felkötheti majd a gatyáját:) ilyen fiatalon mindenképp járjanak kutyaiskolába!
2012. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én benne vagyok a kutyasuliban is.

Havanese és palotapincsi nem tetszik, a többit majd megmutatom a családnak, meglátjuk, mit szólnak. :) Köszönöm a segítséget. Várok még válaszokat, ha valakinek van jó ötlete.

2012. ápr. 23. 13:02
 5/18 anonim válasza:
0%
beagle
2012. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A terriereket nem ajánlom!Gyorsan a fiad fejére nőne!És nagy a mozgásigényük, nem túl könnyen nevelhetőek.
2012. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Beaglet nem ajánlanám, egyrészt nagyon nagyon makacs természet, másrészt fizikailag kb képtelenség lefárasztani, és nagyon sok foglalkozást igényel szellemi szinten is. Így én őt az aktív kategóriába sorolnám.


Kvittagirl: kérte a kérdező, hogy ne legyen túl nagy mozgásigényű, hát ennek a jack russel és a foxi nem felel meg. :) Terrierekkel is elég nehéz, azok is elég makacs természetek.


Most azon gondolkodok, hogy én milyen kutyát választanék, de nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy én a mozgásigényesebb kutyákat kedvelem. :D


Talán a tacskó az amelyiknek olyan határeset a mozgásigénye. Abból is nekem a törpetacskó tetszik.

2012. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért ajánlgattok olyanokat, amitől dobtam egy hátast...


Border Collie? Jack Russel??? Nem csak a mozgásigényük nagy, hanem a térigényük is. Azért mert rendkívül okosak, még nem jelenti, hogy könnyen taníthatóak, sőt! Annyira okosan, hogy előre próbálják kitalálni a gazda igényeit, utasításait, előre megcsinálnak olyan feladatot, amire nem is kérték őket, csak tapasztalt gazdának valók ilyen kutyák.

2012. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem nagy kedvencem a cavalier king charles spániel. A szőre viszont ápolást igényel.

A másik amit én választanék (nagy kedvencem) az a welsh corgi pembroke.

Terrier fajtákat ne válasszatok, mert hatalmas a mozgásigényük, még a kis termetűeknek is. Beagle szintén. Basset houndot csak akkor ha van lift a házban, mert lépcsőznie tilos!

2012. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Hovarju ***** válasza:
100%

Válassz Uszkárt. A törpe ill. a közép méretű "nem túl nagy",

többféle színben létezik, intelligens, gyorsan tanul, igazi bohóc még öreg korára is és nem hullik a szőre. Igaz, hogy szeret mozogni. De ha kutyasuliba jártok vele és naponta hosszabb sétákra, akkor szerintem ideális családi kutya lehet belőle.

2012. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!