Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családjával (kisgyermekkel)...

Családjával (kisgyermekkel) békés, megbízható, idegenekkel/betörőkkel szemben fellépő kutyát szeretnék, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
700 négyzetméteres kertbe.

2012. ápr. 25. 16:35
1 2
 11/14 zeusz4 ***** válasza:
100%
Szia én őszinte leszek veled én nő vagyok 3gyermek édesanja és 3 staffordshire terrier tulajdonosa remek kutyák,imádják a gazdájukat 7éves kislányomat imádja mind a 3-rom,és engedelmeskednek neki én AJÁNLOM ezt a fajtát.( persze azt nem szabad elfelejteni hogy bármilyen fajtát választasz tanítani kell nem csak arra hogy a házat őrizze hanem arra is hogy könnyen írányítható,szófogadó legyen és a családért a "tűzbe "menjen üdv:Anita
2012. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kaukázusi juhász kutya! Családjával gyengéd, idegenekkel brutál, de akit te beengedsz azt ő is beengedi, de akit nem annak annyi! Hatalmas maci, aki a gyerekeket , családtagot sose bántaná és a családjáért mindent megtenne! Ugyanilyen a roti is, azt hallottam erről a fajtáról hogy ha gyerek mellett nő fel a családban, olyanná válik mint egy kis bohóc, játékos és kedves, és éjszaka átvált egy igazi testőrré, és éberen figyel, és aki nem oda illő belép az udvarra azt darabokra szedi.
2012. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

a kaukázusi annyira védelmezi a családját, hogy ha pl a gyerek együtt játszik a szomszéd gyerekkel, és kicsit eldurvul a játék akkor a szomszéd gyereket is megtámadhatja, mert azt hiszi bántani akarja a gyerekedet! Sajnos az én kaum is megtámadta a szomszéd gyereket, de még csak 6hónapos volt a kutyus és már ennyire védelmező volt, ( a gyereknek nem lett komoly baja, csak a kabátját tépte ki egy kicsit, a gyereknek semmi baja nem lett szerencsére ). el akartuk altatni, mert azt hittük hogy rossz kutya, állatorvos is és a kiképző is elmagyarázta hogy miért történt, és mostantól ha átjön a szomszéd gyerek, mindig bezárjuk kennelbe, mert már nagyobb és nem akarjuk hogy megtörténjen hasonló eset!

még egy példa: nővérem német juhászokat tenyészt, egyszer született 2 alomból kiskutya -2 külön szukától, a kiskutyák játszottak egymással - a 2 nem testvér, egyszer kicsit durvábbra fordult a játék az egyik kiskutya megharapta egy másik kiskutya fülét, aki a másik alomból volt, és az a kiskutya, aki támadott, a másik anyja megölte őt, mert védelmezte! Ilyenkor is ugyanez volt! Sajnos előfordul ilyen is, úgyhogy ha védelmező kutyát akarsz, akkor számolj ezzel is, mert amit a kutya a magáénak tulajdoit, azt megvédi bárki és bármi áron, de titeket soha nem bánt.

Egyet tanulj meg! Ha kuvaszt vennél, ne kösd sose élete végéig, mert nagy rossz hire van arról hogy hamis, pedig nem az, csak sok ember nem adja meg neki amire szüksége van, fél méteres láncra köti és csodálkozik hogy megbolondul, pedig a kuvasz is való gyerek mellé, és jó házörző, családjával gyengéd, de én a kaukázusit ajánlanám, mert nekem is olyan van. Személyes tapasztalat és mindenhol azt irják róla hogy a családdal szemben érzékeny, gyengéd és megvédi bármi áron! :) Gondolhatod hogy ha olyan helyen tenyésztették ki ahol medvék élnek, akkor tőle sem félhet! :)

a másik amit tanulj meg az: minden kutyának kell a nevelés, ha egy nagyobb kutyát akarsz, kölyök kora óta szocializáld és kemény nevelést igényel, és ne kösd láncra élete végéig, mert szegény meg bolondul, kiszámithatatlan lesz!

2012. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Amerikai bulldogot csak ajánlani tudom

neked. Most biztos rá fogsz keresni a neten és megijedsz majd a külsejétől 1 kicsit :) Ha nem tetszik neked a nyomott orrú változat, akkor a Standard típust keresd. Kiegyensúlyozott, okos, higgadt kutya, imád

minket, a gyerekeket is, és nagyon jól tűri, ha "nyúzzák", mert magas a fájdalomküszöbe. Ez a kutya soha nem fogja megunni a nyüzsgést, és mivel rövid a szőre, simán beengedheted a lakásba is, amit egyébként igényel, mert nagyon bújós. Az első pár hónap kritikus, akkor kell jól megnevelni, utána már könnyű vele, mert nagyon nyugodt. A miénk kb 3 hónapos volt, mikor először megugatta az idegeneket, pedig lakásban élünk. Magától kialakult benne: amíg nem

engedem be, addig nem barát, miután bejött mintha mi sem történt volna, barátkozik és szeretgeti a vendégeket is. Mi szukát választottunk, velük kicsit nehezebb, mint a kanokkal.

2012. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!