Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljünk egy kutyát,...

Hogyan neveljünk egy kutyát, hogy jó házőrző legyen?

Figyelt kérdés
Sétálás,úszás,napi kb. másfél óra,de nem emberek közé(megvan erre a lehetőség).Elrontjuk így?Csak a család foglalkozna vele.Kerítés,kapu biztos.Csak csengetve tud bejönni tisztességes ember.Másfél éves kora körül ŐV kiképzés(főleg területvédésre való kiképzés),szakemberrel.Addig alap engedelmességi gyakorlatok és visszahívás tökéletesítése.Válaszokat,véleményeket,tapasztalatokat előre is köszönöm.
2012. ápr. 25. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen fajta a kutya? Mennyi idős? Vannak olyan kutya fajták, amivel akármit csinálhatsz nem lesz házörző viszont egy német juhászt nem kell erre nevelni, magától fog ugatni és jelezni, a kutyákban benne kell hogy legyen ez sz ösztön, de pl egy golden retriver, malamut nem fog házat őrizni! :) Az én malamutom is csak kettőt ugat idegendre, de sose lenne belőle örző védő kutya. Csak egy példa! Egy szomszédom vett egy kutyát, és sose vitte emberek közelébe, ne hogy szelid legyen, és félt az emberektől, nem volt egyáltalán házörzö pedig elég nagy méretű volt és német juhász!
2012. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vidd emberek, kutyák közé, nagyot hibázol ha nem így teszel, asszociált lesz. Ráér majd fél éves korától komolyan venni a házőrzést, addig neveld úgy, mint egy normális kutyát nyugodtan. A terület védő ösztön minden kutyában benne van, ki fog alakulni magától, de csak majd 1-1.5-2 évesen, minden kutyánál más időben.


Ne aggódj, tudja a kutya, hogy mi a dolga az ösztönei miatt. ÖV-ön is később várd, hogy teljesítsen, kb 1,5-2 éves korukra érik be ez is náluk. Addig általában az oktatók is csak játékosan foglalkoznak velük.

2012. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viheted emberek közé ,de ne hagyd hogy simogassák idegenek. Kaját csak tőletek fogadjon el, erre meg kell tanítani.Földön lévő ételt sem ehet meg amit talál!Jó ha egyedi parancsokra tanítod tehát ne a szokásos ül fekszik csibész nemszabad fúj stb hanem vagy más nyelven vagy más szavakkal. Aztán az őrzővédő sem mindegy milyen, olyan helyet keress ahol van rejtett védőkaros és teljes védőöltözetes csibész, mert rengeteg őrzővédő kutya csak a karvédő látványára reagál, ha ez nincs akkor le vannak blokkolva bizonytalanok.Sportkutyaképzés jó dolog lefárasztásra és versenyekre, de nem életszerű. Álló emberre is fognia kell,parancsra az állót is meg kell támadnia.Azt a kart amiben esetleges bot kés van azt kell támadni nem a másikat,mint minden sportkutya, erre is kell alkalmas kiképző és felszerelés.
2012. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a második válaszolóval ellentétes tapasztalataim. vannak....Azok a kutyák,amelyek emberek és más kutyák közé voltak hordozva kölyökkorukban,azok csak a játékot,pajtást lássák bennük.Még ha otthon,a saját területükön is vannak,ha meghallják vagy lássák,hogy idegen közeledik(kutya,ember stb.)már nyüszítenek,vinnyognak,csaholnak,hogy minél hamarabb találkozhassanak.Nem látják bennük a területre betolakodót,hanem barátot.Ha fél éves koráig visszük emberek közé,akkor szerintem megszokja,hogy az emberek nem csinálnak semmit,sőt kedvesen gügyögnek,barátságosak...Úgy tudom,pont az első fél év a legfontosabb a kutya életében a jövőbeli viselkedését nézve.Emberekkel találkozna,de csak a szűk család,s amint már írtam,a sétát meg tudom oldani "embernélküli" helyeken.A Harmadik válaszolóval teljesen egyetértek,valahogy így képzelek el én is egy jó ŐV,házőrző kutyát.Sajnos engem nem győzött meg ezeknek az ŐV vizsgát letett kutyáknak az élőben való munkája...
2012. ápr. 28. 08:00
 5/7 anonim ***** válasza:

a kutya akkor fog megtamadni valakit,ha erzi hogy rosszat akar/tervez(ezt osztonbol)

meg a "baratot"(a parkbol) is megtamadja ha pl radtamad

2012. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont azért kellene 6 hónapos koráig emberek és más állatok közé vinned, hogy szocializálódjon. Az nem mondtam, hogy minden jöttment simogassa meg gügyörésszen, csak azt, hogy ne zárd el a külvilágtól, mert psichológiai problémái lesznek, de am nekem mindegy, mit csinálsz, tudok olyan tanácsot is adni, hogy menj direkt az utcára, és ahogy vakkant egy biciklisre vagy járókelőre azonnal nagy dicséret, akár jutalom. Ha elég kitartó vagy, hamar megtanulja támadni a körülötte lévő ismeretleneket. Szeretnél még ilyen tanácsokat? Csak szólj, adok szívesen, hogy neveld agresszívvá a kutyád ;) :P Csak majd ha problémád lesz ebből 1, 5 év múlva.... Nekem 8
2012. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Miért is lenne problémám?Leírtam,hogy milyen körülmények között lenne tartva,sétáltatva.Ha pedig az udvarra idegen jön,el is várok egy kis agresszivitást.
2012. ápr. 29. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!