Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csinál olyat egy házörző,...

Csinál olyat egy házörző, hogy elmegy szólni a többi kutyámnak, ha baj van?

Figyelt kérdés

Filkmben. Bemászik eg alak a telekre, a kutya meglátja, de ahelyett, hogy ugatva, örjöngve rárontana, elmegy, és a kvi jelenetben már 3 an jönnek vissza.

Van ilyen?



2012. ápr. 4. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Még ilyet nem láttam. :D
2012. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
:) ezen jót nevettem..:) Nem ,nem csinál ilyet.Kizárt.A házőrző eb a saját területét védi nemcsak idegen emberek hanem más állatok előtt is.
2012. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Régen a magyar portákon a kisebb testű terelőkutyák együtt dolgoztak a nagytestű házőrzőkkel. A kicsik mindig éberek voltak, ezáltal előbb észrevették a bajt, és felverték a nagyobb kutyákat. Na persze nem olyan drámaian mint a filmekben. De miért is kéne? A valóság általában sokkal érdekesebb és szebb.
2012. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Én már láttam ilyet filmben.

Persze ott nyilván be vannak tanítva az állatok, tehát teljesen más helyzet, mint az életben.


Szerintem lehetséges megtanítani őket ilyesmire, hogy baj esetén szóljon a társainak, és utána együtt támadjanak a behatolóra.

Nem tudom, milyen fajta kutya megfelelő ehhez, vagy mi az eljárás, de ugyanúgy, ahogyan egyes kutyák képesek ezt az emberrel is megcsinálni (hogy a gazdájának "szól"), szerintem el lehet azt érni, hogy a gazdáján kívül egy másik kutyára is egyfajta falkavezérként nézzen, és akkor először neki jelez.

2012. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Úgy hívják ezt, hogy szabad gondolkodás. Kár, hogy erre a kutyákat már tanítani kell... :S

A rendőrkutyákat már képzik erre, azért van, hogy ha mondjuk a gazdájának valami baja van, vagy nincs ott, eldöntheti, hogy mit fog tenni.

2012. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Van ilyen persze , csak nem ilyen látványos mert nem úgy jelez a kutya hogy csendben elvánszorog a betörő elől és megbökdösi a társát hogy "ugyan kelj már fel mert itt egy idegen", hanem elkezdi ugatni az illetőt amivel a másik kutyát is felveri, aztán közösen fognak akcióba.
2012. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyen látványos, hiszen a kutyák magából az ugatásból is értik, hogy mi a helyzet, de egyébként hajlamosak egyértelműen jelezni, ha szükséges, igen. Nálunk mikor balhé volt a kerítésnél, és a kiskutyának letört egy karma, a másik visszajött hátra ugatni, a fejével mutogatott a kapu felé, "szólt", hogy itt vér folyik, mennünk kéne. Se előtte, se utána nem csinált ilyet.
2012. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább jelez a többinek, és amíg megérkeznek, addig tartja a frontot. Nálunk így megy.
2012. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk meg úgy megy, hogyha jön valaki, a kutyám elkezd ugatni, majd hátrarohan, és nekem ugat, be a házba, "Szól", hogy menjek már ki. Mudiról van szó.

2012. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!