Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kéne egy kölyöknek...

Miért kéne egy kölyöknek dundinak lennie?!

Figyelt kérdés

Elegem van már abból, hogy a kutyámat folyton le soványozzák,mert nincs rajta felesleg! 3 hónapos és tegnap is megkérdezték, hogy menhelyi-e. Igaz tenyésztőtől van, de nem a menhellyel van bajom, hanem vissza kérdeztem, hogy miért, erre azt válaszolta, hogy csak mert olyan sovány.

Van ugyanilyen fajta a környéken és az meg hót dagadt, 5x kap enni és 4 hónapos, de lekváros tésztától kezdve mindennel etetik és egybe van az egész kutya törzse, futni alig bír. Hát én meg nem szeretném, hogy így nézzen ki a kutyám! Csak olyan idegesítő, nikor azt mondják, hogy jajj hát kell az a bébiháj a kutyára! Mellesleg nagytestű állat lesz, így véletlenül se jön jól még egy kiló plusz sem.


2012. ápr. 26. 08:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, nem attól lesz egészséges, hogy "bébiháj" van rajta. Ha sokat mozog, akkor bizony vékony lesz, nincs ebben semmi csoda, csak ezt sokan elfelejtik... Nekem vizslám van és lépten-nyomon megkapom az idős nyugdíjasoktól, hogy biztos nem etetem a kutyát. Valóban idegőrlő, de mindig jobb egy vékony izmos kutya, mint egy töltött zokni.
2012. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ne foglalkozz velük, az eszükhöz kell mérni! :)

Amúgy gondolj bele nekem felnőtt agaraim vannak velük kapcsolatban a mai napig azt hallgatom, hogy nem adok nekik enni, direkt övvel vagy valamivel összehúzom a hasukat,(ezt amúgy nem is értem hogy gondolják?!) stb....

Rengeteg ostoba ember van aki szert mindenkinél mindent jobban tudni, de nem érdemes velük foglalkozni tényleg. Neked legalább egy szép egészséges felnőtt kutyád lesz, és nem utolsó sorban kellően jó kondiba! :)

2012. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

[link]

Aki mondta, annak a felnőtt kutyája fele olyan vékony lábakon állt, mint az én 3 hós kölyköm, és 3x olyan vastag törzse volt, egy keverék kutya volt. azon gondolkodtam, vajon azok a gyufa lábak hogy bírják el ezt a krumpliszsák testet.

2012. ápr. 26. 14:34
 14/19 A kérdező kommentje:
Jesszusom, övvel összeúzni,ekkora baromágot, ez olyan, mint a másik véglet, hogy jaj ez a rottweiler de dundi, közbe nem fogja fel, hogyaz ilyen alkat, sose lesz karcsú, csak a nem etetik.
2012. ápr. 26. 14:39
 15/19 A kérdező kommentje:
Bocs, kimaradt pár betű...
2012. ápr. 26. 14:40
 16/19 anonim ***** válasza:

Végre egy normális alkatú német juhász! A mi kutyaovinkba is jár egy ilyen felhizlalt hurka (szintén nj), hát rossz ránézni, mozogni is alig bír... Nekünk mudijaink vannak, 8 hónaposak, mi is állandóan megkapjuk, hogy éheztetjük őket... Főleg anyámtól, ha látogatóban vagyunk. De ők mozgékonyak, kirobbanó formában vannak, lehetetlen helyekre fel bírnak mászni, ugrani séta közben. Állandóan kergetőznek, kifáraszthatatlanok. Ha tényleg olyan rossz kondiban lennének, akkor nem lenne ennyi energiájuk.


A másik hatalmas előnyük, hogy mivel nincsenek állandóan telezabáltatva, ezért megbecsülik az ételt, nem válogatósak, falatkával nagyon jól motiválhatók, egy rakás trükköt tudnak már.


Sok ember nem féregteleníti a kutyáját, azért is tűnhetnek még pufinak.

2012. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egyáltalán nem sovány, pont jó kondiban van szerintem így kép alapján!
2012. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Örülök a normális felfogású gazdiknak! :D köszi mindenkinek!
2012. ápr. 26. 21:17
 19/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Teljesen szép és jóalakú a kutyád, ne foglalkozz azzal, aki mást mond. :)

Ha szép fényes a szőre, a kedve jó, sokat mozog, akkor baja nem lehet.

2012. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!