Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha nincsen chipje?

Baj ha nincsen chipje?

Figyelt kérdés
Van két kutyusom , de egyiknek sincsen chipje. Mindegyik elég idős. Kiba a husky 1 éves , és egy keverék labrador pedig 10 éves.
2012. ápr. 26. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvesznek a kutyák nem biztos, hogy meg fognak téged találni, azok akik befogják őket. Illetve nem tudsz külföldre menni velük, ahol határt kell átlépni.
2012. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, jövőre mindenhol kötelező lesz a chip
2012. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kiba a husky 1 éves"

Jól értem: egy éves kutyát nevezel idősnek?? :O

Én a helyedben Kibába mindenképpen tetettnék, a 10 évesen már elgondolkodnék.

Jobb felkészülni a bajra, mint utólag verni a fejünket a falba, gondolok itt arra, hogy egyszer váratlanul fogja magát és elszalad és nem éred őt utól.

Még azokkal a kutyákkal is előfordulhat akik egyébként nagyon kis nyugisak.. elég, ha egyszer elveszíted rögtön rájössz a chip értelmére. :)

2012. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Addig nem baj, amíg nem vesznek el. Ha valamiért eltűnnek, akkor meg vered majd a fejed a falba, hogy miért nem rakattál chipet beléjük.
2012. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen baj. És a chip már régóta kötelező.

A legtöbb ember csak onnantól tartja fontosnak, ha a kutyája már megszökött. Akkor már bánja, hogy nincs benne chip.

2012. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem teszek bele. Tudom hogy nem fog elszökni , póráz nélkül meg nem sétáltatom őket soha. Egyébként több mint 30 kutyás embert és kutyát ismerek és egyikben sincsen chip.
2012. ápr. 27. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenki így gondolkodik, mint te. Senki nem feltételezné a kutyàjáròl, hogy elszökne. De bármi megeshet, így jobb az elővigyàzatossàg. De te tudod. Nàlam a chip és a biléta alap. Ill. eszembe nem jutna megfosztani attòl a kutyàmat, hogy màs kutyàkkal jàtsszon, vagy a mezőn, parkokban szabadon szaladgàlhasson kedvére.
2012. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire biztos vagy abban, hogy a kutyáidba nem kell chip, és nem is akarsz beléjük rakatni, akkor miért tetted fel a kérdést, mit akarsz megtudni valójában? :)
2012. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
M.-H. Alexandra : csak úgy mondom ,hogy több mint 50.000 forint is lehet , hogyha észreveszik , hogy póráz nélkül sétáltatod a kutyádat.
2012. ápr. 28. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudok ròla. Ès? Mezőn még soha nem làttam közterest, mivel nem közterület. Parkban pedig vállalom a kockázatot.
2012. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!