Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért habzsol ennyire? Szinte...

Miért habzsol ennyire? Szinte megfullad. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 hónapos rottweiler kiskutyánk,(Mex)és a 5 hónapos Westink.(Bobby) Nagyon jól kijönnek egymással, összebújva alszanak, játszanak, szóval jó barátok lettek. Még naponta 3-szor kapnak enni, általában tápot, vagy konzervet egyenlőre. A roti úgy eszik, hogy szinte megfullad. Még be sem fejezi a saját kajáját, de már azt lesi, hogy eheti meg a Bobby-ét. A tápot meg sem rágja, (még jó, hogy aprószemű). van, hogy annyira eszik, hogy visszajön a kaja. Rossz nézni, pedig mindent megkapnak, jól vannak tartva...
2012. ápr. 27. 08:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen volt :)

A 10 dkg tápot 23 másodperc alatt ette meg, amíg kicsi volt. Most a 20-25 dkg-os adagját 1,5 perc alatt eszi meg, egyre jobban haladunk :)

2012. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Hosszú távon azért jobb lenne, ha megtanítanád a kutyákat - igen mind a kettőt - hogy amikor leteszed az ételt, akkor nem engeded őket rögtön enni, hanem leülteted és csak akkor kapja meg ha azt mondod pl. tiéd!


A mi kutyánk is egyben nyelt le mindent, de egy szűk hét alatt olyan lett mint egy villásgreggelijét fogyasztó arisztokrata:)

2012. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, az enyém sem nyúl a kajához amíg nem adok rá engedélyt. De ettől függetlenül habzsol ő is. Egy marék tápot (kistestű) kb 10 mp alatt eszik meg. Engem csak azért nem zavar, mert még soha nem hányta ki.
2012. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

1. A konzerv akár 80%-a is víz lehet. (Nedvességtartalomnál megtalálod)

2. Ajd külön enni nekik, a rotinak 5-10 szemenként add oda a tápot, valamint ha apró szemű akkor még jó hogy behabzsolja,hisz gond nélkül le tudja nyelni egyben is.A nagyszeműnél már meggondolná,hogy esetleg rágni is kellene.

2012. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 12/14 Időpont ma 10:51


Huh egyszer mikor én ezt lemertem írni,akkor leoltottak mitna villanyt. Hogy de jó annak a kutyának,aki egyetlen parancs betartása utáne gy egész tál jutalmat kap. Akkor kérdem Én, mégis hogy lehet máskép csinálni?

2012. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is akkor nyúl a kajájához, ha mondom neki, hogy "Tied".

2. naptól erre tanítottuk.

2012. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát én is csak azt ajánlottam, ami nálunk bevált, pedig pici kutyám van mégis nagyon fegyelmezet lett ezen a téren is.10/51 voltam.
2012. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

csak amikor nyugodt a kutya akkor kapjon enni!

érdemes előtte lemozgatni, várakoztatni és csak szemkontaktusra engedélyt adni az evésre

2012. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!