Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár- lehetséges hogy a dús...

Uszkár- lehetséges hogy a dús szőre miatt nem tud belemenni a kullancs?

Figyelt kérdés
Törpe uszkár, de tenyésztővel és állatorvossal megbeszélve, fokozatosan kinti kutyus lett, ez meg is látszik, a szőre kétszer, háromszor dúsabb egy benti uszkárnál. A lényeg, hogy a múltkor rámászott 2 kulkancs, és kb 10 perc volt, mire egy jó csipeszt kerítettem, már a szőr tövénél volt, de 10 perc alatt sem fúródtak bele a bőrébe. Ez márciusban volt. Aztán most a fülén volt egy, a kozmetikus vette észre, mert akkor mehetett bele, amikor odaadtam neki a kutyát. Mikor elkezdte fürdetni, csak akkor vette észre, de ez a kullancs sem mászott bele, hálistennek. Az első esetnél még nem, de a másodiknál már volt rajta kiltix.

2012. ápr. 27. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó ha használsz valamilyen normális kullancsirtó cseppet vagy nyakörvet. Esetleg ultrahangos bilétát a nyakörvén. Bármilyen dús a szőre, max pár perccel több idő a kullancsnak, de hidd el, bele tud csimpaszkodni és meg tudja betegíteni, akár bele is halhat mint hugom kutyája. Télen decemberben térdig érő hóban kullancs miatt halt meg, azóta egyfolytában van rajtuk kullancsirtó nyakörv vagy csepp!
2012. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs akár több óráig is mászkál a kutyán a megfelelő helyet keresve. Teljesen mindegy, milyen szőr van a kutyán, a kullancs eljut a bőréig.
2012. ápr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mázlid volt, ennyi!


Egy társasági kutyát kint tartani... No comment..

2012. ápr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát nekem is volt törpeuszkárom 14 évig,de el se tudtam volna képzelni őt kerti kutyának:O Miért ilyen kutyát választottál kertbe??

Dús szőr nem akadály a kullancsoknak,el tud jutni amúgy a célig ha tudnak! Úgy tudom,könnyebb is "felkapaszkodniuk"!

2012. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akármilyen kutya dús ször! Tuti belemegy!

Nekem a labradoromba mászott egy neki nagyon dús szôre van! És mire ki akarom venni gyorsan elkezdi belefúrni magát a nyakába.

2012. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen kinti, hanem napközben van kint, persze éjszakára, rossz időre, vagy ha be szeretne jönni bejöhet. De nem is nagyon szeret bent lenni. Viszont most úgy néz ki, hogy teljesen benti lesz. A kintit úgy értettem, hogy nem csak séták során megy ki, hanem amikor ki akar és jó idő van...
2012. ápr. 28. 13:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy azért szerintem neki sokkal jobb dolga van, mint némely bent tartottnak... Ha akar egész nap kint lehet a friss levegőn, minden nap 2 órás séták, biciklizés, hétvégén túrák, most középfokra járunk suliba, agility edzésekre járunk, nyáron megyünk úszni stb... Némely benti kutyát (nem egyet ismerek), teljesen elkényeztetnek, nem viszk le csak eü sétára, téli sétáknál majd megfagynak, stb.
2012. ápr. 28. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos simán belemegy. Az én uszkárkámba is belement anno. Szerencsére nem lett semmi baja, elvittük állatorvoshoz, aki kiszedte.
2015. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!