Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát vegyek?

Milyen kutyafajtát vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves fiú vagyok,szeretnék venni otthonra egy hűséges,házörzőt.

Minimum legyen vagy 30 kg a kutya,ettől kisebb kutyát nem szeretnék venni.

Hát vinném kutyasuliba is,lefárasztani letudnám rendesen.

Apám segít a nevelésében,ha kicsit makacsabb vagy határozottabb nevelés kell.

Milyen kutyát ajánlotok?

Menhelyről nem kell kutyus,konkrét fajtát akarok,persze tenyészetből,jó helyről.

Szeretném ha idegeneket nem engedné be csak az én felügyeletem mellet (vinném ÖV-re)

Család tagjait,engem,öcsém és szüleimet nem bántaná,gondolom ez függ a neveléstől is,de egyes fajták könyebben lesznek agresszívek.

Én németjuhászra gondoltam és óriás schnauzerre és boxerre. esetleg bullmasztiff.


2012. ápr. 28. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
ahogy olvastam nekem is a német juhász ugrott be vagy még esetleg a rottweiler ( bár róla nem tudom )
2012. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy szép fekete óriás snaci ...
2012. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg tapasztalatotok van ezekkel a kutyával?

Kan-t vagy szukát?

én mindenképpen kant szeretnék.

Persze tudom átlagba erősebb jellem,de biztos látom már rajtuk melyik a kicsit nyugodtabb vérmérsékletűbb 8-9 hetesen amikor elhozom őket :)

2012. ápr. 28. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van. Mindegyik fajta határozott nevelést igényel. Ahogy a szavaidból kiveszem, ez a rész édesapád feladata lenne inkább?

Neked is határozottnak és következetesnek kell lenned ahhoz, hogy kezelni tudd a felsorolt fajták közül bármelyiket, különben nem fognak rád hallgatni.

2012. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel csak 16 éves vagy, inkább a szukát ajánlom, mert egy szukához talán a te határozottságod is elég lesz, ha komolyan elszánt vagy, és az azért nagy dolog lenne. :)

A boxert szerintem felejtsétek el, az nem való egy 16 évesnek, túl akaratos kutya, egyelőre a német juhászkutyát ajánlom neked, az a legideálisabb, viszont arra figyelj, hogy munkavonalú kennelből hozzátok el, és ne kiállítási vonalból, ez nagyon fontos!


Szóval röviden: munkavonalú német juhászkutya! :)

2012. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
olyat akartam :)
2012. ápr. 29. 08:38
 7/9 anonim válasza:
Szerintem neked németjuhász, vagy vizsla kéne.:)
2012. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik nagyon jó barátom németjuhászokat (ordas és ekete színben) és malinokat tenyészt, ők nagyon jó kutyák mindenre, sortokra és öv-re is!

Ha esetleg érdekelne szívesen segítek!

2012. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tutti -frutti válasza:
Német juhász vagy Bernáthegyi
2012. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!