Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megengeditek a kutyátoknak?

Ti megengeditek a kutyátoknak?

Figyelt kérdés
Ti odaengeditek a kutyátokat séta közben a kerítéshez,hogy megszagolja a másik kutyát?Erre mifelénk nagyon kevesen sétáltatnak kutyát így a kutyám kevés kutyával tud játszani és én séta közben oda szoktam engedni a kerítéshez a kutyámat,hogy megszagolja a kutyát(persze csak akkor ha látom,hogy a kutya barátságos és nem agresszív). És már nagyon sokan beszólogattak emiatt,hogy miért engedem oda a kutyámat,hogy ez felelőtlenség tőlem,pedig szerintem attól nem lehet baja a kutyának ha más kutyákkal is ismerkedik és nem egy szocializálatlan kutya lesz belőle aki minden kutyára rá akar támadni.Nektek erről mi a véleményetek,tényleg felelőtlenség odaengedni?
2012. ápr. 29. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszoló!

Minden kutyának szüksége van, hogy a fajtársaival ismerkedjen, játszon. Ezt is a szocializáció része.

Másrészt a kutyának szüksége van a sétára, a külső ingerekre, hogy ne csak a kerítés mögött élje le az életét.

Ha nem te nem így neveled a kutyád, azt sajnálom, de legalább ne akarj erről mást meggyőzni, mert nincs igazad!

2012. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én próbálnék összeismerkedni azzal a kevés kutyasétáltatóval csak az a baj,hogy mindegyik ha már meglát egy kutyát az utcán egyből felkapják a kutyájukat az ölükbe és elkezdenek a másik irányba rohanni.
2012. ápr. 29. 10:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedem oda egy kerítéshez sem. Ennek több oka is van, amíg pórázon van jöjjön szépen mellettem, nem tudhatom, hogy milyen konkrétan a kutya a kerítés mögött és itt folyamatosan őrjöng mindegyik ha sétáltatom a kutyát. Sajnos így is rengetegen beszólogatnak hogy minek sétáltatom vagy megyek arra a kutyával. Valamint én sem szeretem azokat akik csak úgy hozzák a kerítéshez a kutyát. Régebben nem egyszer volt már ebből baj, hogy a régi kutyánk kerítésen keresztül elkapta a másikat mert az a fél fejét bedugta és elkezdett acsarkodni befelé. Ráadásul szerintem nem lehet túl jó a kutyának se, hogy kerítésen keresztül szaglásznák egymást, de játszani már nem tudnának, csak felizgul mind a kettő. Sok kutya teljesen másképp reagál egy idegen kutyára kerítésen belülről, mint kívülről.

Másik sétáló kutyánál más a helyzet oda szívesen odaengedem én is a sajátomat, ha a másik fél is benne van. Sosem húzom el, kerüljük ki, ha nem olyan a kutya vagy a gazdája akkor csak szépen elmegyünk mellettük, ha olyan akkor hagyjuk őket ismerkedni.

2012. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
15-ös válaszoló!Lehet csak én vagyok ezzel így de nem értettem a válaszodat,nem volt összefüggés a szövegben.
2012. ápr. 29. 12:12
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra oda kéne figyelni, hogy amelyik kutya csóválja a farkát, az nem mindig barátságból teszi. lehet egy felfokozott izgalmi állapot is. Én a helyedben inkább megpróbálnék közeledni a többi sétáltatóhoz, és összebarátkozni velük.
2012. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!