Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak kitiltva több...

Miért vannak kitiltva több országból az argentin dogok?

Figyelt kérdés
Mármint ahogy hallottam nem kívánatosak Angliában, Uj-zélandon, Ausztráliában, stb. Csak ezt az egy fajt tiltották ki? Ahogy tudom más ilyen hasonló kutyákat mint a pitbull, amerikai bulldog, cane corso stb. nem, pedig kb. ugyanaz a kategória... Miért tartják a dogot veszélyesnek ott??
2012. ápr. 29. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
a pit is ki van tiltva a commonwealth országokból
2012. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Angliában kinézet alapján is kitilthatnak kutyát, fajtától függetlenül.
2012. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hmm... .ez azért szomorú, sem a pit sem adog nem veszelyes senkire, csak a gazda. Kár hogy egy ország hulye sztereotípiák miatt kitilt ilyen csodás fajokat. Inkább a gazdikat kellene jobban ellenőrizni.
2012. ápr. 29. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Argentin Dog egy nagyon domináns fajta kutya.Főleg más kutyákkal és főleg a kanok.Ha nem hozzáértő gazdi kezébe kerül ez a fajta,veszélyes.Kiváló kutya,csak nem való mindenkinek.
2012. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hat amennyire tudom ez nem csak erre a 4 fajra igaz, sőt majdnem az összes magyar kutyafajtára is... elég értelmetlen dolog csak ezt a 4et (azóta megneztem csak a piti, a dog, a fila brasilerio es a tosa inu vannak kizárva) kitiltani amellett, hogy pl. a rotik, komondorok, dobbermanok, vagy akarmi mas hasonlóan határozott gazdit igénylő kutyusok nem. Csak azert kerdeztem mert gondolkodtam rajta, hogy kiköltözök, és van egy argentin dogom, akitől semmi pénzért nem válnék meg.
2012. ápr. 29. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:

"elég értelmetlen dolog csak ezt a 4et (azóta megneztem csak a piti, a dog, a fila brasilerio es a tosa inu vannak kizárva) kitiltani amellett, hogy pl. a rotik, komondorok, dobbermanok, vagy akarmi mas hasonlóan határozott gazdit igénylő kutyusok nem."


Úgy tűnik nem nézted meg, vagy nem tudod értelmezni. Angliban pl. nem csak ez a 4 fajta van kitiltva. Ezt a 4 fajtát sorolja fel, hogy ezek a "típusú" kutyák vannak kitiltva. Ami annyit jelent, hogy ezek mindenféle keveréke, illetve minden olyan kutya, ami hasonlít ezekre. Azt, hogy hasonlít-e, egy bizottság dönti el. Tehát gyakorlatilag bármilyen kutyát kitilthatnak.

2012. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az h a keverékeik is az eléggé nyilvánvaló, azert nem említettem. Másrészt minden mas engedelyezett... ertsd amsztaffok, amerikai bulldogok, masztiffok amik hasonloak nincsenek kitiltva.... Csak erdekelne hogy miert tiltották ki a dogot főleg.
2012. ápr. 30. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Te nem érted, amit #6 írt? Ez a 4 nem fajta alapján van kitiltva, hanem típus alapján. Minden ilyen típusú kutya ki van tiltva, az amstaff is és minden kutya, ami ezekre hasonlít.
2012. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!