Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancscsípésnél pukli?

Kullancscsípésnél pukli?

Figyelt kérdés

Kiszedtem ma kutyusomból egy kullancsot. A szeme felett volt. Maradt neki ott egy pukli. Az mitől van? Bekentem neki betadine-nel a csípés helyét, figyelem a viselkedését, étvágyát, vizeletét, kedvét, stb... Mindent amit ilyenkor szokás. Volt már benne kullancs korábban, az orvos tanácsait követve jártam el akkor is, mi előtt még valaki azzal jönne, hogy sajnálok a kutyámra x ezer forintot. Ha senki nem tudja mitől lehet a pukli, akkor felhívom a dokit, csak ha nem muszáj, akkor nem zavarnám (lehet hogy apróságokkal) ilyenkor a 4 napos hétvégén.

Előre is köszönöm annak aki tud válaszolni.



2012. ápr. 29. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor a kullancs befúródik,egy bizonyos váladékkal érzéstelenít. Attól kicsit begyulladhat a helye, de gyorsan elmúlik.
2012. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Undorító egy élőlény. Kedves tőle, hogy legalább érzéstelenít. Köszönöm szépen a választ. A múltkor nem volt neki bedagadva a csípés körül, úgyhogy most még jobban megijedtem, amikor megláttam azt a dögöt. Talán befolyásolhatja a pukli méretét, hogy a kis fején telepedett meg? Pont ott elég vékonyka a bőre.
2012. ápr. 29. 15:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Van amelyik kullancs után feldagad a bőr azt tudom mondani mint az 1. válaszoló. Igen a bőr vastagsága befolyásolhatja. A kutya fején, combján belső oldalán, lágyéknál szoktak lenni ezek a pulik.

Az egyik kutyámon is volt ilyen vagy 2 hete. Kamilla teával borogattam napi 3x és 1-2 napra rá szépen kezdett vissza húzódni majd 4 napra rá teljesen elmúlt.

Borogasd te is de ha 5 nap múlva se akar eltűnni akkor vidd el dokihoz!

2012. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. A múltkori 2 sötét színű kullancs volt, ez most ilyen elég világos. Bézs színű. Azért is vettem észre nehezen, mert a kutya szőrének is pont olyan színe van.
2012. ápr. 29. 16:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak is volt tavaly a szeme fölött egy kullancs. Arra keltem, hogy a kutyám ül velem szemben, és az egyik szeme úgy be volt dagadva, mintha behúztak volna neki egyet, nem is látott ki rajta.

Az egy annyira lágy rész, hogy valószínűleg sokkal érzékenyebb, mint máshol. Holnapra biztosan elmúlik a pukesz.

2012. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi komoly, lehet csak picit begyulladt neki. Borogasd kamillás borgatással, valszeg hamar elmúlik neki. A kullancs csípés akkor okoz gondot, ha van körülötte piros "udvar", illetve a kutya bágyadt lesz, étvágytalan meg lázas (nagyon forró a nózija). Ha ilyesmit tapasztalsz illetve, nem múlik szerdáig el a pupli vidd orvoshoz, vagy legalább beszélj egyel, abból baj nem elhet. :)
2012. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja igen ha beleszakadt a feje, attól földagadhat egy kicsit, majd kilöki a szevezete az idegen anyagot. Az én kutyusomnak is lett egy fél bordó nagyságú puplija kkullancs csípés helyén, mert beleszakadt a dög feje.
2012. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az mit jelentene ha lenne piros udvara? Emlékszem a doki is mondta, de azt nem, hogy az mit jelent.
2012. ápr. 29. 19:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Az embereknél a Lyme fertőzés jele a piros pötty, körülötte fehér kör, körülötte piros kör. Viszont ezt kutyánál nem igen lehet behatárolni.
2012. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy embereknél a Lyme fertőzés jele a piros bőr? 2 ismerősömet is kezelték mát Lyme miatt, de erről még nem halottam. Főleg mivel hónapokkal később derült ki a fertőzés, és addigra a kullancscsípésnek nyoma sem volt.
2012. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!