Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyám támadja a másik...

Kan kutyám támadja a másik kan kutyákat, és nem tudom lenevelni sehogy sem. Ötletek? Suliba járt már sokat.

Figyelt kérdés
Alapvetően jólnevelt, mindent megtanul, fegyelmezett, de elengedni jószívvel nem lehet,ha más kutya is látótávban van, mert nem tudni melyik kutyának esik neki.Nem mindegyikkel van baja csak ha a másik rámordul vagy mereven nézi ,akkor egyből nekimegy és komoly vérremenő harc lesz belőle.Szukákat,kistermetű kutyákat, nem bánt.A történethez hozzá tartozik,hogy rengetegszer betámadták már kieresztett kóborkutyák ,és elengedett gazdás ebek,sok a rossz tapasztalata.

2012. ápr. 29. 21:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9-es,ezért a suliért is 60km-t kell utaznom ,nem akarom még messzebb vinni.Szöges nyakörvet tetettek rá a suliban azóta könnyebb a kézben tartása ,de így is bepróbálkozik azért.Természetesen pórázon vannak a kutyák a suliban ,kivéve néhány nagyon kezes kutyát akikben semmi agresszió sincs a másik felé. Ha elengedném ,akkor ,hogy fognám vissza ,ha kitámad a mellette 1 méterre lévő másikra? Esély nem lenne rá .Póráz nélkül is elvan azért ,végzi a feladatokat ,de csak ,ha tisztes távban vannak a konkurens kanok .
2012. máj. 1. 15:47
 12/23 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos így marad, mert ezekszerint ebben az iskolában nem értenek az agresszió probléma kezeléséhez. A kiképzésben biztosan nagyon profik, de a nevelés más tészta. Természetesen a póráz nélküli munkát én sem úgy gondoltam, hogy összeresztünk 10 antiszociális kutyát és lesz ami lesz. :) Ilyen esetben először kezelik a kutyák problémáját kontrollált körülmények között és csak utána kerülhetnek be a csoportba a többi közé. Amikor már nem támad ki, hanem gond nélkül elvan a többiekkel. A mi csoportunkban 4 nagytestű (németjuhásztól fölfele) domináns kan volt, de egyik sem volt agresszív így az esetlegesen kialakuló feszültségek kezelhetők voltak. A te problémádat nem fogja megoldani a szöges nyakörv sem, az max. számodra jelent könnyebbséget a kutya kordában tartásánál, de az okot nem szüntetni meg. Két dologot kellene egyébként tenned. Először is tekintélyt kellene szerezned a kutya előtt, hogy ne érezze úgy, hogy neki kell döntenie ezekben a helyzetekben. Miután megvan a tekintély, utána meg egyszerűen nem tűröd el az ilyen viselkedést. Amíg eljutsz idáig, addig meg szocializálni, szoktatni kellene a kutyádat más kutyákhoz, ehhez kellene szakértő segítség, mert ez egyedül nem megy.
2012. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

ma 17.22

""Először is tekintélyt kellene szerezned a kutya előtt, hogy ne érezze úgy, hogy neki kell döntenie ezekben a helyzetekben. Miután megvan a tekintély, utána meg egyszerűen nem tűröd el az ilyen viselkedést. ""


Jól megaszontad... Nem úgy van, hogy nem tűri el az ilyen viselkedést, nem engedi,letiltja, bünteti, stb, és akkor lesz tekintélye a kutyánál?

2012. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem ezzel kell kezdeni a büntetést. És tekintélyt szerezni sem büntetéssel kell. Nem is egyszerű úgy büntetni, hogyha nincs tekintélye, tekintély nélkül letiltani egy ilyen erős ösztönös viselkedést meg majdhogynem lehetetlen. Szóval a kályhától kellene elindulni és sok-sok munkával eljutni odáig, hogy egyáltalán képes legyen ilyen helyzetben is kontrollálni a kutyát.
2012. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Amúgy azon, hogy "nem tűröd el az ilyen viselkedést" valóban a tiltást és a büntetést értettem, de szándékosan nem így írtam. Túl egyszerűnek hangzik így és akkor adódik a következő kérdés, hogy "Mégis akkor hogyan büntessem?", ott meg még nem tartunk.
2012. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Akkor adjál valódi segítséget a kérdezőnek. A tekintély megszerzésére gondolok. Azzal, hogy leírtad, szerezzen tekintélyt, a kérdező még nincs előbbre.
2012. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Adtam: Kérjen szakértő segítséget személyesen! Ennél többet neten nem tudok segíteni. Leírtam mit kell tenni, helyette már nem tudom megtenni a kezdő lépéseket, bármennyire is szeretném. Minden további szócséplés csak időpocsékolás és nem hinném, hogy közelebb vinné a megoldáshoz. A "hogyan legyek falkavezér" témában sokminden elolvasható a neten, de ez önmagában nem biztos, hogy elég. Sajnos jólnevelt virtuális kutyákat nem tudok biztosítani a szociaizációhoz. :)
2012. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ilyen kutyáknál az a baj, hogy a gazda nem falkavezér. Ezért mer mellőle kitámadni a kutya. Az én kutyám is domináns, de ha erélyesen rászólok teljesen közömbössé válik és bármilyen kutyával el lehet engedni, ha az nem kötekszik.
2012. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Igen, valóban ez a probléma, de amellett, hogy a falka sorrendet helyre állítja, a kutya berögzött viselkedéseit is ki kell belőle terápiázni és újra kell szocializálni. Ha ilyen szintre jutott a kutyával, akkor sajnos ezeket nem fogja tudni internetes segítséggel egymaga megtenni, kell hozzá egy ebben a poroblémakörben jártas, tapasztalt szakember személyes segítsége is.
2012. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Szerintem falkavezérként tekint rám ,hiszen soha nem merne rám morogni,elég ha csúnyán nézek rá,ha rosszat tesz már lekushad, bármikor kiveszem a szájából a kaját,ha éhes akkor is, és szépen megtanulta az alapengedelmességi dolgokat, nem kajáért dolgozik ,soha nem is igényelte a jutalomfalatokat ,elég neki a dicséret, attól boldog. Nem gondolom ,hogy felsőbbrendűnek hiszi magát mert akkor ezt mind nem csinálná. Pontosan tudja ,hogy nem szabad támadnia, de újra és újra megteszi, tudja ,hogy büntetést kap de ilyenkor elfelejti és nem érdekli.
2012. máj. 4. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!