Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan választottad ki a...

Hogyan választottad ki a kiskutyádat a többi kölyök közül?

Figyelt kérdés
"Tesztelted" is a képességeit/személyiségét?
2012. ápr. 30. 14:46
 1/10 anonim válasza:
74%
Bár ez hülyeségnek hangzik, de a napokban láttam egy dokumentum filmet, miszerint a kutya választja a gazdáját. Ha besétálsz 10 kiskutya közé, elvileg lesz 1 aki nagyon akar téged, még a többi csak úgy eljátszadozik mint azelőtt. De egyébként ez sorsszerű, ha az előző válasz nem kielégítő :)
2012. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi kutyáimnál nem volt választási lehetőségem, mert utcáról befogadott kutyák voltak, a mostaninál meg mi voltunk az utolsó jelentkezők, szóval 1 maradt nekünk, de most készülünk venni még egy kutyát, 3 közül választhatunk. Már megbeszéltem a tenyésztővel, hogy mi egy nyugodt, békés alacsony energiájú kiskutyát szeretnénk, azt mondta segít kiválasztani, elvégre ő ismeri jól a kölyköket, ő látja őket minden nap. Persze azért valamennyire én is meg tudom ítélni a dolgot. Van ez a teszt amit Cesar Millan ír le, hogy egy székre kell feltenni a kiskutyákat egyesével, (akkora székre amiről még biztonsággal le tud ugrani), amelyik rögtön leugrik az általában magas energiájú és megy a saját feje után, amelyik ott marad az követő típus. Lehet ezt meg fogom csinálni.
2012. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legelső kutyusomat kaptam 2 évesen nem volt választási lehetőségem. Csodálatos kutya volt,sajnos 14 éves korában 5 éve meghalt.

A második kutyusomat mikor megvettük már csak ő volt az egyetlen akinek nem volt gazdája. Ő is csodálatos kutya volt,soha nem bántam meg hogy elhoztuk. Sajnos már ő sincs velünk.

A mostani 2 kutyám engem választott. Csodálatos mind kettő

nem bántam meg egyik kutyámat sem. :)


Bocsi ha hosszú lett. :)

2012. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem engedek választani, mert mellényúlnának.

kikérdezem a családot,hogyan élnek,mennyi idő van a kutyára, mik a szokásaik...stb és én választom ki a kutyát. Fél óra alatt nem ismersz meg egy kölyköt. én 2 hónap után tudommelyik milven. A kis nyurga hiperaktívat nem adhatom a 3 gyerekes családnak,mert ugrálés fellöki a gyerekeket, tehát azt az kapja aki naponta fut. Azt aki soha nem alszik egyedül,kellneki egy társ, azt az kapja akinekmár van egy kutyája.és aki önálló és van önbizalma , büszke, az megy show kutyának.

Az elején (20 éve) hagytam,hogy válasszanak és sokszor nem lett jó vége. Ma én választok.

2012. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem házi kedvencnek vettem így teszteltem, és meg vagyok elégedve a választással, sőt nem is gondoltam volna hogy ilyen kutya lesz belőle.Valahogyan nem hiszek ebben a kutya választ gazdát dologban.Az alomban volt egy kölyök amelyik oda ült a lábamhoz már elsőre is, de egyébként meg passzív volt teljesen.Nem játszott a többi kutyával, inkább elvonult és elvolt magában.
2012. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg 2 kutyánk van a keveréknél nem volt választási lehetőségem a menhelyről hoztunk egy vemhes szukát aki nálunk fialt egy kiskutyát. A kiskutyát megtartottuk a szukának meg csak ideglenes befogadói voltunk.

A nem régen hozott fajtatiszta kutyánknál sem volt nagy választási lehetőség. A kanunk mellé minden képen egy másik kan kutyát akartunk. A tenyésztőnél az alomban 2 kan volt és 2 szuka. De mivel a kan gazdája a fedeztetésért egy kan kölyköt kért így csak 1 kan maradt és nem tudtunk választani. De nem bántuk meg olyan kis sportos kutya amilyet szerettünk volna!

2012. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Igy igaz, van olyan kutya aki mindenkihez odarohan és azt hiszik,hogy ő választott. Nem. Ő ilyen ha valaki belép, odaszalad.

munkára, showra és az okosabbakat választom,azok azok akik általában nem rohangálnak, hanem először leülnek és figyelnek. Aki egyből rohan, azok kis aranyosak, de nem több

2012. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első kutyám utolsó volt az alomban, a másodikat meg a tenyésztő választotta ki nekem. Megmondtam neki, hogy milyen kiskutyát szeretnék, milyen célra és őt látta erre a legmegfelelőbbnek. Nem is csalódtam, tökéletesen illünk egymáshoz.

Én sem hiszek ebben, hogy az a kiskutya, amelyik odarohan egyből az "kiválasztotta" az adott családot. Ez hülyeség, nem így kell kutyát választani. 1-2 óra alatt amúgy sem lehet kiismerni a kölyköket, lehet, hogy a leghiperaktívabb éppen elfáradt és lustának tűnik, amelyik a legbarátkozósabb az meg elfoglalta magát egy játékkal és rohadtul nem érdeklik a látogatók. Ezzel szemben a tenyésztő 2 hónapon keresztül látja őket minden nap szóval tökéletesen ki tudja választani melyik kölyök kihez passzol a legjobban. Akinek van lehetősége hagyatkozzon a tenyésztőre és ne ragaszkodjon egy olyan marhasághoz, hogy azt a kölyköt kell választani, ami odaszalad meg egyebek.

2012. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 VBeata81 ***** válasza:
Már e-mailben kértem rövid jellemzést a kölykökről a személyes látogatás előtt, és elmondtam, hogy én nem szeretnék domináns, hiperaktív kutyát. Nem is választottam ki a legurálósabb-nyüszögő-figyelmet követelő kölyköt, hanem egy nyugis kiskutyát, aki remekül elvolt a karomban, mikor felvettem, és nem mutatott félelmet sem. Így került hozzám az én szelíd, megadó, szeretnivaló lustaságom. :)
2012. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor elmentünk a tenyésztőhöz 8 kiskutya közül választhattunk.Volt amelyik odarohant hozzánk de nekem nem az volt a legszimpatikusabb,nekem az alomból a legkisebb tetszett ő nem volt nagyon hiperaktív de félős sem és végül őt választottuk.(kb fele akkora volt mint a testvérei de 2 héttel később mikor újra meglátogattuk őket akkor már majdnem a legnagyobb és legkövérebb volt)
2012. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!