Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg kutyámnak a...

Hogy tanítsam meg kutyámnak a vezényszavakat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bichon Havanese kutyát hány hónaposan/évesen lehet elkezdeni tanítani? Szeretném majd megtanítani neki az ÜL,FEKSZIK,PITIZIK,PACSI,GYERE IDE,HOZD IDE,FEL ÁLL (állj fel!)MENJ A HELYEDRE (hol a helyed?) vezényszavakat,de nem tudom hogy kezdjem majd el! Amelyiket tudjátok leírjátok nekem? :) előre is nagyon köszönöm! :) [amelyik vezényszó még lényeges és kihagytam, leírhatjátok] :D

Nagyon köszönöm! :)



2012. ápr. 30. 16:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kimaradt a KERESD és a TEDD LE ! :)
2012. ápr. 30. 16:53
 2/12 anonim ***** válasza:
minél korábban! a szakkönyvek 7-9 hónapos kort írnak.
2012. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi, de hogy tanítsam meg?
2012. ápr. 30. 17:05
 4/12 VBeata81 ***** válasza:

Rögtön kezdd el, ahogy hozzád kerül. Persze játékosan. Kezdd a nevével, és az ültetéssel, mert ezek a legegyszerűbbek.

Ültetés tanítására egy módszer. Jutifalat a kezedben, a kutya orráboz tartod, lassan emeled a feje fölé. A kutty orra követi a falatot, a hátsója közelít a földhöz. Mikor földetér, kimondod, hogy ül, nekiadod a kaját, és megdicséred. Ha nem sikerül, akkor túl gyorsan, vagy túl magasra emeled a falatot. Egyszerre csak 3-4 ismétlés, naponta többször. És ne etesd túl a kutyát. :)

2012. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 VBeata81 ***** válasza:
Fontos még, hogy tudjon helyben maradni, és megállni az út szélén. Utóbbit rögtön kezdd el tanítani, mikor már kimehettek sétálni.
2012. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi,de szerintem méh 6 hetesen nem érdemes tanítani nem??? mert 6 hetes lesz mikor hozzánk kerül. amúgy sétáltatni mennyi idősen lehet? bármikor nem?
2012. ápr. 30. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Elkezdheted 6 hetesen tanítani. Annyi, hogy várj egy picit, míg megszok titeket. Egy pár napot, egy hetet. De utána mehet az "ül".

Itt leírja az öszes trükköt, hogy tanítsd:

*****


Sétáltatni megmondja az állatorvos, mikortól viheted. De egyből még nem, meg kell kapnia az oltásokat. Persze a saját felelősségedre leviheted egyből, de tudnod kell, hogy akkor még nem tud védekezni a szervezete azok ellen a betegségek ellen, ami ellen az oltásokat kapja. Ha le is viszed, olyan helyre vidd, ahol más állattal (azok ürülékével) nem találkozik és ne engedd hogy a szájába vegyen bármit is. De ahogy mondtam, ez a te felelősséged, hogy megkockáztatod-e azelőtt, ahogy az orvos javasolja.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :) inkább akkor majd csak akkor viszem el,ha az orvos mondja! :)
2012. ápr. 30. 19:29
 9/12 VBeata81 ***** válasza:

Ne hozd el 6 hetesen! Komolyan! 8 hetes korig az anyja és az alomtestvérei mellett van a helye, ez a két hét nagyon fontos része a szocializációs folyamatnak. Ilyenkor tanulja meg a társas viselkedés alapjait, a behódolást, a kontrollált harapást, stb. Nehéz lesz pótolni, ha kimarad, és hozzáértő, lelkiismeretes ember nem is ad el kutyát a 8. hét előtt.

Sétálni a 4. oltás után viheted: 2 parvo, két kombinált, de ezt az állatorvos úgyis elmondja.

2012. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oké.köszi! :) és mikor hány oltást kap még?
2012. máj. 1. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!