Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhászosok! Mivel jár...

Skót juhászosok! Mivel jár egy skót juhász tartása?

Figyelt kérdés
Elsősorban skót juhászosok válaszait várom. Panelban lakom, és csak tacskóm és német juhászkutyám volt eddig. Elgondolkoztam, hogy a tacskóm mellé kéne 1 társ, és 1 skót juhászra gondoltam. Mivel jár ez pontosan? Mennyire bírná panelban a kutya(megfelelő lemozgatással persze)? Mennyire hullik a szőre? Mennyit eszik 1 ilyen kutya? Illetve, van még 1 olyan problémám, hogy havonta-kéthavonta buszoznom kéne vele. Szerintetek felengedné -e a sofőr, ha van szájkosara és veszek neki jegyet meg minden..?

2012. ápr. 30. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Finoman szólva: iszonyú szőrmennyiséggel! A tacsi meg a németjuci lófütty hozzá képest, erre készülj fel. Mozgásigényileg a némettel van egy szinten. Imád az emberek közelében lenni, ha minden nap jól lemozgatod, akkor nem lesz gond.

A tacsival jól ellesznek.

A busszal sem lesz gond, fel fogják engedni. Jegyet mindenképpen kell venni ugyanúgy, mint az embereknek, teljes árút.

2012. ápr. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerezz be egy jó nagy zsákot és egy méretes kutyakefét, aminek lehetôleg jó nagyok a fogai. Hidd el szükséged lessz rá. Én nem vagyok skótjuhász gazdi, de a szomszédba van egy, ilyen kint-benti. Tavasszal ésôsszel, anyiera hullik a szôre, hogy a mi udvarunk is tele van. Pedig rendszeresen kefélik és fürösztik is. Nekem egy németjuhászom, egy beagle-m és egy keverék kutyusom van. ôk hárman nem szôröznek annyit,mint egy skótjuhász. Amúgy nagyon aranyos kuták, embercentrikusak és nagyon játékosak, tacsi mellé jó választás :)
2012. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem skót juhászom van, megpróbálok válaszolni a kérdésekre. Az én colliem nem igazán bírja a lakást, főleg télen, mikor vendégségben voltunk egy panellakásban ki kellett zárni az előszobába, mert annyira melege volt. Mondjuk ő kinti kutya, szóval lehet egy bentre szokott kutya jobban bírná, de ha nagyon ragaszkodsz a 25 fokos meleghez télen, akkor inkább más fajtát válassz. Egyébként ugyanolyan jól elvan lakásban, mint bármelyik más fajta. A lemozgatása sem vészes, napi 2 óra séta bőven elég neki, az enyém kimondottan lusta.

A szőre tényleg brutálisan hullik főleg így tavasszal, gyakran fésülöm és így is csomókban jön a szőre.

A méretéhez képest kimondottan keveset eszik, viszont kajára nagyon szépen tud dolgozni, jól motiválható. A tápválasztásra oda kell figyelni, mert a szar táptól nem fog jól kinézni a kutya.

A buszra természetesen felengedik, én is sokat utazom az enyémmel tömegközlekedve, nagyon jól viselkedik, de hozzá kell szoktatni kölyökkorban.

2012. ápr. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
75%

egy éves skót juhászom van...


-Sokszor kell fésülni,mert a bundája hatalmas

- Ahoz képest hogy nagy a bundája nem hullajtja a szőrét

-Barátságos kutya

-Eleinte kicsit fél de aztán megbátorodik

-A buszsófőr felengedné szájkosárral nyugi :D

-Nem olyan beles kutya


A helyesírási hibákért bocsi...

2012. máj. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Mi most tenyésztőtől vettünk ( nem első skót juhászunk)hullik rendesen a szőrük mondjuk nem tudom h mindegyiknek de amikor láttam a kiskutyánk családját dörgölőztek hozzánk és utána a ruhám televolt szőrrel meg ha meg is nézel egy képet rögtön látod h dús,hosszú szőrzetű kutya. Nekünk van kertes házunk meg panelünk is a tenyésztő mondta h már amit elvittek tőle kiskutya reggelre nem pisiltbe és azt mondta h lehet panelba tartani ha esetleg érdekel a kennel írj privit bár tavasszal tervezik a következő almot persze más kutyákkal
2012. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HUNGARYMATE válasza:
100%

1.Szőrápolás, fürdetés.

2.Sok mozgás séta.

3.Az enyém 13 éves volt most pusztult el ő nem felkapta a labdát és visszahozta hanem az orrával terelgette, bármikor tudtam vele focizni ha unatkoztam.

2013. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kiváncsi34 válasza:
27%
A skót juhász igen okos és nyugodt kutya, igen sokat kell vele futni és ha az utcán lejön róla a nyakörv akkor futhatc utána nem éred egy könnyen utól és a szőré hullik főleg tavasszal és nyáron, ja és nagyon jól kijön a gyerekekkel és a többi kutyával.
2013. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!