Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár órával ezelőtt szedtem ki...

Pár órával ezelőtt szedtem ki egy kullancsot a kutyám combjából és most egyfolytában a kullancs helyét szagolgatja. Ez normális?

Figyelt kérdés
A kullancs jól kijott, nem maradt benne a kutyusban semmije. Lehet hogy azért birizgálja a helyét mert fáj még ott neki? Légyszi, ha tudtok valami hasznosat mondani, segítsetek!!! Köszönöm.
2010. jún. 1. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
ez teljesen normális, biztos még viszket neki. vagy érzi a nyomát. nem lesz semmi baja, főleg, ha rendesen kijött belőle. a lényeg az, hogy pár napig még figyeld, nem lesz-e rosszul. nekünk a lovardában is vannak kutyák, van, hogy egy héten belül 30at is kiszedünk belőlük, eddig még semmi baja nem lett egyiknek se. egyszer történt komolyabb baj, akkor több hétig is benne lehetett a kutyánkban a kulcsan, csak nem vettük észre. akkor gyenge lett és nem evett.
2010. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kösz a választ, most megnyugtattál :) Szerintem jól kijött, olyan kullancs csipesszel szedtem ki és meg néztem közelről és nem szakadt le a kullancsből semmi sem. Csak ilyet még sosem csináltam, azért féltem egy kicsit.
2010. jún. 1. 12:28
 3/3 Akiteki ***** válasza:
Nézegeti, mert fáj a csípés helye. Holnapra elmúlik. 1-2 hét múlva figyeld, hogy nem pirosodott-e be a helye, vagy nem látsz-e levertséget, rossz közérzetet nála. Ha ilyet tapasztalsz, akkor vidd orvoshoz, mert fertőzött kullanccsal találkozott.
2010. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!