Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 kullancs volt a kutyámban!...

12 kullancs volt a kutyámban! Normális ez?

Figyelt kérdés
Úgy értem ilyen időben még vannak kullancsok? Lehet ettől valami baja. Frontline-t lett neki használva, az meddig hatásos?
2009. nov. 21. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos még ilyenkor is vannak kullancsok :s Örülj neki, hogy nem több volt benne :S Úgy tudom a frontline 3-4 hónapig hat. Szerintem emellé próbálj ki más kullancsirtót is!
2009. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A frontline combó ami kullancsok ellen is jó, csak 1 hónapig tart.

A kullancstól többféle baja is lehet a kutyádnak, Lehet babesiás, és kaphat Lyme kórt. A lyme ellen van oltás, oltva van?

Ha megváltozik a viselkedése, levert, szédeleg akkor vidd orvoshoz, a babesia pár napon belül halálos lehet.

2009. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, normális, ősszel és télen is vannak kullancsok. Egyik ismerősöm a kutyájában a Kiltixtől fél centire talált kullancsot februárban!

Vannak kutyák, akiket jobban szeretnek a kullancsok, vannak kutyák, akiket kevésbé. Van, akinél xy szer válik be, van, akinél xz, kutyája válogatja.

Úgy látszik, a tiednek nem jó a Frontline, próbáljatok ki mást, pl. Advantix spot-on vagy Kiltix nyakörv. A Scalibor nyakörvet is szokták mostanában ajánlani.

A kutyádat pedig nagyon figyeld a következő 1-2 hétben, ha levert, bágyadt, besárgul, ne adj isten véreset pisil, azonnal rohanás a dokihoz (babézia), illetve ha ennyire zabálják a kullancsok, érdemes lenne Lyme-kór ellen is beoltatni (3 oltást jelent).

Egyszerre csak egyféle kullancs elleni védelmet használj, ne keverd mással, és mindig tartsd be a lejárati időt.

2009. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!