Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem szabad adni nekik?

Picurka kérdése:

Tényleg nem szabad adni nekik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokan mondják hogy a kutyának nem szabad adni ezeket a dolgokat:

-krumpli

-csoki

Ez igaz? Ha van valami tapasztalatotok akkor szívesen meg halgatnám! A válaszokat előre is köszönöm!


2012. máj. 1. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Felesleges a csoki. Semmi szüksége rá.

Krumplit főzve, összetörve lehet. Jó kis segédeszköz, amikor fogyóztat az ember. Megtölti a pocakot, de keveset hasznosít belőle.

2012. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Csoki és mogyoró tilos mert a kutya szervezete nem tudja feldolgozni a bennük lévő valamelyik anyagot, és megvakulhat tőle. Krumplit adhatsz neki.
2012. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csokit nem szabad nekik adni mert a kakaóban található teobromintól rosszul lehetnek,akár bele is halhatnak.

Krumplit lehet neki adni kis mennyiségben de felesleges mert nem tudja megemészteni tehát olyan minta azt a krumplit lehúznád a WC-n.

2012. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A krumplival semmi baj nincsen, csak ne bő olajban sült krumpli legyen, mert attól elég hamar felszedhet pár kilót.

Az enyém például imádja a hajában sült krumplit, ami a sütőben készül. :)


De a csoki tényleg nagyon egészségtelen számára.

Itt egy kis olvasnivaló, hasznos:

[link]

2012. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csokit tényleg nem, krumpli mehet neki de csakis főtten, nyersen mérgező. Én is sok helyről hallottam, hogy felesleges mert nem emészti meg, aztán egyre több helyen olvasni, hogy mégis megemészti sőt jobb szénhidrát forrás, mint a rizs, mert nem tartalmaz allergén fehérjéket.

Én táp mellé adok főttet is a kutyámnak, 2hétig rizs helyett krumplipürét kapott, a széklete semmivel nem volt több, mint előtte, tehát nem csak úgy átfutott rajta, hanem hasznosította is. Most azt kapja ami éppen van itthon megfelelő mennyiségben és kezdek hajlani afelé, hogy tényleg jobb, mint a rizs. (Mellesleg Dr. Fodor Kinga is említi a krumplit a Mit egyen a kutyám c. könyvében, mint hasznos szénhidrátforrást.)

2012. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csokit nem, mivel a kakaót nem tudja a kutya szervezete megemészteni. Krumplit viszont lehet adni, legalábbis főve biztosan. Sőt, ha a kutya szilánkot nyel le, akkor is krumplit kell adni, mert abb beleragad a szilánk. Meg amikor a kutyám patkánymérget evett, akkor a szuri melett krumplit kellett enni e a K vitamin miatt.
2012. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az eddigi válaszokat, de a csokiról:

A kutya szervezete nem tudja feldolgozni a csokiban lévő teobromint, így halálos is lehet. Itt bővebben:

[link]

2012. máj. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!


A mogyorót eheti!!!! El ne terjesszétek, hogy nem, mert ez hülyeség. Hatalmas mogyoróbokrunk van, ősszel együtt szüretelünk a kutyával.


Egyszer megkérdeztem a dokit, hogy eheti-e, és azt mondta, hogy nyugodtan, az övé is nagyon szereti.


A krumplit nem emészti meg, de bajt nem okoz.


Viszont a csoki tilos, nagyobb mennyiségben halálos!

2012. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!