Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd zaklatja a kutyánkat....

Szomszéd zaklatja a kutyánkat. Mit lehet ellene tenni, van-e valami törvény, rendelet ilyesmire?

Figyelt kérdés

A kutyánk házőrzésre van, bár eléggé csendes fajta. Elmegy valaki az utcán, akkor ugat egyet-kettőt, aztán beleun. Ugyanígy, ha a szomszéd a kerítésünk közelében matat, akkor is ugat néhányat, rohangál is, de ha nincs rá reakció, akkor hamar be is fejezi, tehát tényleg nem az a non-stop ugatógép.


Mostanában azonban ez a túlzottan alul művelt szomszéd rendszeresen a kerítésünk közelében tevékenykedik. Ehhez persze joga van, hisz a saját területén teszi. Azonban a kutyánk meghallja, odamegy ugatni néhányat, de mivel újabban a szomszéd visszaugat neki, így a kutyánk mégsem hagyja abba. Ha otthon vagyunk, akkor elhívjuk onnan, becsukjuk a hátsó kerítést. De az esetek többségében mégsem vagyunk otthon, állandó jelleggel meg nem tilthatjuk ki onnan a kutyát, mert akkor bármilyen betörőnek szabaddá tennénk a terepet is egyben...


A gyökér szomszédnak nem terjed odáig az esze, hogy figyelmen kívül hagyja a kutyánkat. Vagy odaszól neki, vagy zörög neki a kerítésen át, vagy átönt pár vödör vizet, hogy lelocsolja a kutyát, most például nem tudom mit csinált, de valami iszonyú zörejt hallottam, lehetséges, hogy átdobott valamit. (Mindjárt megyek megnézem, és újfent elhívom a kutyát, mert épp itthon vagyok.) A kutya ilyenkor, ha zörög neki a szomszéd, akkor persze még mérgesebb lesz, és logikus, hogy nem hagyja abba, hisz kutya és őrzi/védi a területet.


Beszélni a szomszéddal nem lehet.

Ezért kérdezem, hogy van-e valami szabályozás erre, büntetik-e valahogy azt, aki a szomszéd kutyáját öntözi, dobálja, bármi egyéb...?


Bármiféle ötletek is jöhetnek!



2012. máj. 2. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok otthon őt ugatja, ne zavarjon.


Egyébként meg filmezd le mit produkál a kutyával, hátha tényleg olyan ami már nem fér bele. Pl. leöntés, átdobálás, átszurkálás már biztosan nem.

Megmutatod a jegyzőnek és még a youtubera is felteszed, hadd lássa más is.

2012. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne engedd oda a kutyát az udvar arra a réészére ahol a szomszéd a kerítésnél szokott tevékenykedni,mert egyszer ha a szomszéd átnyúl a kerítésen és a kutyád megharapja akkor nektek lesz belőle bajotok.Vagy ha aszomszéd valamit átdom amivel megsebezi a kutyát az sem lesz túl jó,úgyhogy szerintem ez az egy megoldás van,hogy nem engeded oda a kutyát ha már ilyen szomszédotok van.
2012. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vigyázz, nehogy megmérgezze!
2012. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szomszédi viták elrendezésére a jegyző a megfelelő személy, nála jelentsd, hogy gáz van. És közöld a szomszéddal, hogy ha neadjisten meg találna mérgeződni a kutya, akkor ezek után nyoma lesz, hogy ő utálja, és a rendőrségi nyomozásnál ő lesz az első számú gyanusított. Így valószínűleg lebeszélheted a mérgezésről, annyira csak nem hülye, hogy börtönbe akarjon kerülni a kutya miatt.

Egyébként gondoltál már arra, hogy a kerítésre teszel valami átlátszatlant, hogy ne tudják egymást bosszantani? :)

2012. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak piszok aljas szomszédok nekem is. Nekem labradorom van, aki az érintett szomszéd kerítéséhez férgezni szokott járni. Ha észreveszi a szomszéd, hogy lesi a rágcsálókat, akkor dübög, döngeti a deszkát. Egyszer a kutya már felugrott, igen le is tört egy darab deszkát, amit kijavítottam a zűr elkerülése végett. Aztán a napokban átjött, és közölte, hogy vigyem el onnan az ebet, ne férgezzen a SAJÁT kertemben.Értitek, felszólít, hogy a magam kertjében hova ne engedjem. Meg, hogy az ő kutyái sem jönnek ide, meg nem látom azokat sem. Még jó hogy azt a két rozoga csontkolekció kis öreg ebet nem látom, feszt fekszenek. Arra viszont nem emlékszik, hogy valamikor a dobermannjával reggelente mindig összetanálkoztam az ajtóban. akkor is ő ugatott, hogy csináljam meg az ő kerítését. Na én meg betettem rá a kisajtót, és szépen hazaküldtem, hogy menjen a maga kertjébe rendezkedni.


Így kéne bánni azzal az ürgével is, aki sanyargatja a te kutyádat. Vagy tegyél oda egy darab pléhet, vagy lemezt, aztán hagyd utána.

2012. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen egybefüggő a kerítés, sem a szomszéd nem látja egészben a kutyát, sem a kutya nem látja rendesen őt, egy pici kis rés van csak. Már egyébként gondolkodtam annak a résnek a becsukásán, de nem egyszerű kivitelezni, majd azért ügyködök rajta. Továbbá magas is a kerítés.

Csak a hangok így is úgy is áthallatszanak, és ha még direkt döngeti is a kerítést a szomszéd, akkor naná hogy ugat a kutya.


Ketten is a jegyzőt ajánlottátok, hát akkor az lesz!?!

2012. máj. 2. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt a jegyzőhöz mész mindenképpen vedd videóra mit művel, az sokkal hatásosabb mint ha csak panaszkodsz. Amit szóban elmondasz azt el tudja bagatellizálni vagy egyszerűen letagadja a videó ellenben bizonyíték.
2012. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!