Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértök és tapasztaltak!...

Hozzáértök és tapasztaltak! Melyiket válasszuk?

Figyelt kérdés
Olyan kutyust keresek, amit könnyen lehet lakásban tartani, és szereti a gyerekeket, bírja ha húzzák-vonják. Kisfiam 14 hónapos, nagyon szereti a kutyákat, minden séta alkalmával megnézi az összes sétáló kutyát, és amelyiket engedik, azt meg is simogatja. Talán abban is segítene egy kutya, hogy ne legyen olyan kis hebrencs, bár szerintem egy kutya csak jót tesz mindenkinek :)
2012. máj. 2. 21:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Lehetőleg ne menhelyről hozzatok akkor kutyát, mert sajnos nem egyszer teljesen az ellenkezője a kutya viselkedése családi körülmények közt, mint amit ott ők megtapasztalnak. Fajtamentőktől, ideiglenes befogadótól vagy a már említett pilis budai kutyásoktól, mert ott mind családi körülmények közt vannak tartva a kutyák és 90%ban fedni fogja a kutya jelleme a valóságot. A fajta tényleg mindegy ilyen szempontból, talán annyit még hozzátennék, hogy a közepes és nagytestű kutyák sokkal toleránsabbak általában a gyerekekkel, mint a kistestűek.

Ha a labik tetszenek külsőre is, akkor a retriever mentésnél érdeklődj első körben szerintem.

2012. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Őrbottyáni Equus ló- és kutyaotthont ajánlom. Hétvégén voltunk náluk (egész más kapcsán, azonos fajtájú kutyusaink vannak a tulaj lányával). Nagyon sok kutyus él náluk és ők gyakorlatilag nem egy menhely, hanem állatotthon. Kiültünk a kertbe és a kutyák 90%-a ott él, ott mozog közöttük. Csak ajánlani tudom őket :)

Egyébként van náluk egy labi növendék is, nem tudom pontosan, hogy mennyi idős, de még nem egészen felnőtt, az biztos.

2012. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk stafink, és Rotink volt, mikor megszülettek a gyerekeim. Imádták őket. Mindent elviseltek tőlük, sosem bántották a gyerekeket. A szájukból is ki lehetett venni a falatot. Tény, hogy "nyúzzák" a gyerekek a kutyákat, de a nevelésen, rengeteg minden múlik.

Sajna a nagy kutyáink eltűntek, most hoztunk egy kölyök stafit. Nagy öröm volt a gyerekek körében, bár némiképp csalódtak, hogy a kölyök azért más tészta, sokkal kaljább, mint a volt felnőtt kutyáink. De imádják a 3 hónapos kölyköt. Őt is a gyerekek mellé fogjuk szoktatni. Már most tanítjuk, hogy ha elvesszük tőle az ételt sem szabad odakapnia, akár én, akár a gyerekeim veszik is el tőle...

Tény, most 3 gyerekem van, egy 4 és egy 2 éves...nomeg a 3 hónapos kölyök.:) De így kerek a családunk.

2012. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A törpe, közép uszkár ezeknek mind mind megfelel, tapasztalat. Ha bármi kérdésed van a fajtával kapcsolatban, szívesen válaszolok.
2012. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!