Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre a modszerre is jo a...

Erre a modszerre is jo a clicker? (tapasztaltak)

Figyelt kérdés

ma vettem egy clickert.tudom h az adott jo cselekedet megerositesere valo.ugy tudom tanitasra van nem pedig nevelesre.

az a kerdesem ha a kutya harap es raszolok hogy nem,abbahadja akkor lehet click?

sokfele modon probaltam leszoktatni a harapasrol de nem ment.ez megerosites a harapasra vagy pedig arra hogy elengedi a kezem?



2012. ápr. 3. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért harap? játék közben vadul,vagy védi a játékát,kajáját stb? Amúgy erre semmiképp nem jó a klikker. Meg kell nevelni. Ha megharap,egyértelműen a tudtára adni,hogy ezt szigorúan tilos,Ha agressziv,lenyomod a földre,vicsorogsz,morogsz amig meg nem adja magát. Ha játék közben vadul és harap,rászólsz,aztán elveszed a játékot,kizárod a falkából.tudom kegyetlennek hangzik,de az enyém igy hamar felfogta,hogy ezzel fáj nekem és nem tűrőm.(ahogy az ugrálást sem)

Ezek egyébként csak akkor lesznek hatásosak,ha mindenben következetes és domináns vagy. Ha ő a főnök,le fogja kakkantani te mit akarsz,esetleg ha úgy tartja kedve látszólag engedelmeskedik 1-2 szer,de ez kiszámithatatlan,nem lehet rá alapozni.

2012. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NEM!


Nem tudom, mi okból harap, de szerintem menjetek kutyaiskolába, ha ennyire nem értesz hozzá, és ott segítenek nektek, hidd el, megéri az árát!

Ha a klikker képzés után érdeklődsz, mindenképp tüköriskolába járjatok szerintem.

2012. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen kívánt viselkedés megerősítésére használható, de ennek nem tanítási feladatnak kellene lennie, hanem nevelésnek. Lehet, hogy a nem kívánt cselekedet közben egy pozitív büntetés hatékonyabb, mint a pozitív megerősítés olyankor, amikor épp nem csinálja. Főleg ahogy írod, hogy rászólás után ő ereszt. Így leginkább az "eresztés" parancsszavát tudnád bele kondicionálni, nem pedig azt, hogy egyáltalán ne csinálja. Végülis ártani nem ártassz vele, az is valami, ha rászólásánál engedelmeskedik.
2012. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem felt tolem semmit.se kajat,se jatekot.jatszas kozben harap,vagy ha eppen nyugalmi allapotban van es megsimogatom.gondolom akkora simogatast is jateknak veszi.ha csak gyengeden harapdal akkor elenged ha raszolok.de ha nagyon bele van merulve akor nem,sot meg erosebben kezdi.
2012. ápr. 3. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert az azt jelenté, hogy hogyha harap, de abbahyagja, kap kaját, ezután még többet csinálná, mert ugye akkor kap, ha abbahagyja. De ahhoz csinálni is kell...
2012. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!