Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek volt ilyen gondjuk:...

Akiknek volt ilyen gondjuk: nálatok mennyi idő alatt javult a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Az örökbe fogadott kutyám 2 hónapja van itt, azóta küzd ezzel. Nem tudom, mennyi idő alatt kellene javulást tapasztalnom. Csináljuk a "gyakorlatokat" (kimegyek 2, 5, 10 stb. percre, ha csendben van, megdicsérem, stb.) Már odáig jutottunk, hogy fél órákat csendben van a kezdeti 0 másodperchez képest, de még mindig úgy találok rá mikor hazajövök, hogy ugyanúgy az ajtóban fekszik, ahogy hagytam és látom rajta hogy szorong és többször rajtakapta már a szomszéd, hogy sírdogál(de nem üvöltve). A falkasorrend rendben van. Szeretnék segíteni rajta, ezért szakembert is felkerestem, jövő héten fog kijönni. Csak mégis érdekelnének tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy mennyi idő alatt javult a helyzet nálatok.
2012. máj. 3. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás azért alakul ki, mert a kutya flusztrált, hogy nem tudja megvédeni a falkáját. Azt hiszi ő a főnök, tehát ezek alapján nem biztos, hogy tényleg rendben van a "falkasorrend". " Leggyakrabban azok az ebek szenvednek a szeparációs szorongástól, akik a falkavezérnek kijáró privilégiumokat élvezik a családi hierarchiában, és dühítő viselkedésükkel fejezik ki nyugtalanságukat, amikor a gazdi magukra hagyja őket." Ha ennyi idő alatt nem javult a helyzet, akkor jó ötlet volt a szakértő bevonása. Ő tudja majd igazán mi a teendő :)Sajnos mivel örökbefogadott kutyus nem tudhatjátok milyen volt az előélete, hogy nevelték esetleg nem nevelték...ebből is adódhatnak a problémáitok.
2012. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szereti a hasát a kutyusod? Ha igen, nagyon ajánlom a KONG labdát, ami jutalomfalattal tölthető (házilag készítem) és pár órát elvan vele a kutyus.
2012. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Előre enged az ajtóban, behívható, nem eszik, amíg nem mondom neki hogy ehet, nem kunyerál. Sajnos az előéletéről nem tudok semmit ... A hasát nagyon szereti. Ezt a labdát lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni.
2012. máj. 3. 10:45
 4/12 anonim ***** válasza:

nálunk sokat javult. Azért alakulhatott ki mert a szaporítója már 6 hetesen lepasszolta nekünk,és ez volt júliusban aztán egész nyáron a nap 24 órájában vele voltam,itt rontottam el mindent.

Aztán rájöttem a megoldásra,vagyis ami nálunk bevált,még több SÉTA:) aztán még több ideig:) Szóval nagyon sokat lent vagyunk vele egy nap,fárasztjuk is,így mikor hazaérünk és egyedül hagyjuk akkor fáradt, és nem lesz vele gond elalszik míg hazaérünk:) Próbáld ki mielött otthonhagyod legalább azelött leviszed egy fárasztó sétára,szóval nem a láb melett döcögős pórázos-ra gondolok:)

2012. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémákkal küzdök. Múltkor bezártam a kennelébe amíg elmentem itthonról,de magára hajtogatta az ajtót...és maga alá is piszkított...nem mintha nem tenné mikor szabadon van a lakásban egyedül.
2012. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Reggel mielőtt elmegyek itthonról 3negyed órát sétálunk, felét pórázon és felét anélkül-ahogy olyan helyre érünk, elengedem. Igazából semmivel nem szeret játszani és a többi kutya is kb 10 másodpercig köti le. Elszimatolgat, elrohangál, elvégzi a dolgát aztán a vége felé már csak a lábam mellett jön.
2012. máj. 3. 11:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Közben adsz neki feladatokat? Csináljatok engedelmességi gyakorlatokat. Vannak olyan részek, ahol nagyon kell koncentrálnia és az agya is lefárad.
2012. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tanulás eddig mindig az esti séta része volt, olyankor 2-3 órát kint vagyunk. Segít hogyha reggel is "dolgozunk"?
2012. máj. 3. 11:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. És sokszor a szellemi fárasztás többet ér, mint a fizikai.
2012. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. máj. 3. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!