Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vasárnap 2 kullancsot vettem...

Vasárnap 2 kullancsot vettem ki a kutyusomból . Még egyelőre jól van, minden a szokásos de félek hogy nehogy fertőzést kapjon . Mik a fertőzés tünetei, honnan tudom meg hogy netalán megfertőződött?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Hàt nem tudom... Nekünk is volt a kutyàba meg a macskàba is, de mivel mind ketten eléggè nagyszõrüek csak akkor vettük èszre mikor nagyon nagyok voltak a kullancsok. Apu azt mondta, h nem szabad piszkàlni mert bele szakad a fejek ès meg betegszenek, ugyhogy inkåbb hagytuk ès kiesik magàtól.

Sztem vidd el dokihoz a kutymót.

2012. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha már megszívták magukat a kullancsok pár nap után a fertőzés általános jelei:

Nem eszik, letargikus, később láz, sötétedő vizelet.

2012. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na amit az első leírt, az a lehető legrosszabb megoldás!! Azt ne csináld soha...

Ha egy kullancs fertőzött, akkor minél tovább van a kutyában, annál nagyobb az esélye, hogy megfertőzi. A lehető leghamarabb ki kell venni, ugyanis a kullancs az első 15-20 órában csak szívja a vért, majd ezt követően kezdi el "visszaköpködni" a fertőzött vért.

Amikor kiveszed, akkor arra kell nagyon figyelni, hogy NE NYOMD MEG A POTROHÁT, mert akkor Te magad nyomod bele a kutyába a fertőzött vért. Az TÖKMINDEGY, HA BELESZAKAD A FEJE, az ugyanis nem fertőz. A lényeg, hogy ne trancsírozd, ne forgasd semerre. Megfogod a kutya bőréhez a lehető legközelebb, és egy egyenes mozdulattal fölfelé kihúzod. Nem kell előtte semmivel bekenni (régen mondták, hogy testápolóval...), mert ha piszkálod, akkor azonnal elkezd visszaköpködni.

A kullancs 2 fertőzést terjeszt. A Lyme kórnak az azonosítása sajnos nagyon nehéz, sokszor csak évekkel később jelentkezik a betegség.

A másik a babézia, amit a babesiosis nevű parazita terjeszt. Ez az élősködő a vörös vérsejteket támadja, ha a kutya fertőződött, akkor 2-3 héten belül jelentkeznek a tünetek. (később már nem) Hirtelen levertség, kedvetlenné válik, és étvágytalan lesz. Ezenkívül -miután a vörös vérsejteket öli meg- a kutya vizelete barnás, pirosas színű lesz. Ha bármelyiket tapasztalod, azonnal állatorvos, mert ez akár 1-2 nap alatt elviheti az állatot, ha nem kapja meg az Imizolt (ezzel a cuccal kezelik)

Én azt szoktam csinálni, ha kullancs volt a kutyámban, hogy minden reggeli és esti séta alkalmával az első pisi után megtörlöm egy fehér zsepivel "ott" hogy lássam milyen színűt pisilt. Egyébként a kutyámat sajnos imádják a vérszívók, és spot-on mellett is elég sűrűn találok benne. Idén már vagy 10-et biztos kivettem (szerencsére ebből csak 1 volt megszívva, a többi még kicsi volt) de hála Istennek, eddig még nem volt soha beteg kullancstól.

2012. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!