Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti kennelt tudnátok ajánlni?

Roti kennelt tudnátok ajánlni?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok. Határozott elképzelésem van roti kölyökkutya terén, de egyszerűen nem találom a megfelelőt. Mindenképpen TK-ves kutya kellene.

Kant szeretnénk, de olyan szülőpártól, amik jón idegrendszerrel bírnak, jó kiállású, betegségektől mentes szülők.

Néha úgy érzem irreálisak az elvárásaim egy rotival kapcsolatosan, vagy csak a mostani kínálat "hígult" fel ennyire? Bocsánat, ha valakit ezzel megsértettem, de ha elnézek egy egy "nagynak nevezhető" tenyésztő honlapját, hááát, nem győznek meg a kutyái...

Amit én keresek, egy magas, széles mellkasú kan, hatalmas kerek fejjel, gyönyörű sötét színnel. (fekete-cser)

De amilyen párosításból származó kutyákat eddig kínáltak nem az igaziak. Nem az ár a lényeg!

De akkor már olyan kutyát kapjak,ami tényleg megfelel a számomra megfelelő fajtaelvárásnak.

Nézem néha ezeket a hirdetéseket, tenyésztők honlapján, és sokszor úgy tűnk, hogy a rotik, kb akkorák, mint egy stafford...Az orra némelyiknek, mint egy farkaskutyáé.

Legutóbb egy német tenyészkant néztem, egy ismerősöm ajánlotta. Az, legalább kellően magasnak tűnt; széles mellkassal, nagy kerek fejjel, de semmi nyaka nem volt, és mint egy agárnak olyan hosszú vékony lábai voltak. Szóval, kissé elkeseredtem. Több ismerősömmel is beszélgettünk már erről a témáról; többek között egy volt tenyésztő ismerősömmel együtt, hogy egyszerűen nem lehet megfelelő kutyát találni. Nem gondolom, hogy ennyire extra kívánságom lenne, még egyszer elnézést, ha valakit megsértettem,nem akartam.

Ezen sztenderdek alapján, létezhet ilyen tenyésztő?

Hatalmas nagy kantól és szukától született kölyköt szeretnék venni. Ilyen tenyésztőt keresek, ahol ennek megfelelően vannak kutyák...



2012. máj. 3. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyen a roti helyzet.... Talán nem a nagyokat kellene nézned, hanem kisebb tenyésztőket. A nagyok kiállításra termelnek.

A netboardon nézz be a rotis topikba. Elkeseredsz még jobban.

A rotweiler lap.hu-n csak találsz olyan kennelt, ahol a neked megfelelő kutyák vannak.

2012. máj. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos ez a rossz tapasztalat...Néztem már azon az oldalon is a rotikat, nos, kétségbeejtő...:(

Egy igaz nagy rotit szeretnék, egy jó kennelből, mégha nem is annyira ismert, de nem találok. Amit kidobott az internet google keresője roti kenneleket szinte mindet végignéztem, de semelyik sem fogott meg.

Ennyi erővel már bocsánat, de egy szaporítótól, vagy csak egy hobbi tenyésztő első almából is vehetnék kölyköt TK nélkül, ami szintén megüti ezt a mércét...:(

Páromnak régen a 90-es évek közepén volt egyszer egy hatalmas szuka rotija. Kanok méretével vetekedett, gyönyörű állat volt. Több képen, ami kiállításon készül róla, is mesés volt. A vicc az, hogy a mostani kan rotik jó ha annak a képek alapján még növendék szukának a válláig ha érnek...:(

Vicc, de akkár, mint egy jól megtermett nagy kan stafford, akkorák a mostani kan rotik. Ezért néha elkeseredem, és dühös vagyok, hogy most ez a "sztenderd". Ezért gondoltam, hogy itt érdeklődnék, hátha tud valaki ajánlani jó minőségű tényleg nagy szülőpártól származó rotweillert.

Májusban lesz nagy kutyakiállytás, oda mindenképpen elmegyünk körbenézni, de nem sok reményt fűzök hozzá, hogy őszinte legyek.

De az ilyen "apró" rotikért sajnálok 80-100ezreket kiadni, mert nem ilyennek kéne szerintem lenniük.

Ha tényleg minőségi kutya lenne, az ár nem zavarna, nem az a mérvadó, de akkor tényleg minőségi nagy kutya legyen.

2012. máj. 4. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem csak engem zavar a rottuk "változása"...Én is egyre több kis méretűt látok. Az utolsó szukám 63 cm magas volt.. Pár éve(még élt szegény) egy falubeli vett egy szukát egy tenyésztőtől 8 hónaposan, merthogy "maguknak akarták, de mégis eladták nekem". Mondta, hogy ilyen szép, olyan nagy, aztán megbeszéltünk egy kutyás talit. Erre odahozott egy rotti szőrű beaglet...Komolyan, a hasáig ért az enyémnek, ráadásul ilyen fehéres aljszőrzet volt az egész nyakán, meg még félős is volt...TK, sok 10.000, stb...

Szerintem is keress kisebb tenyészeteket.

2012. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt próbálok én is...Annó, akitől vettük a rotinkat, sajna ő már nem foglalkozik tenyésztéssel, mert megváltoztak a körülményei.

Vele szoktam konzultálni, mert ő még talán így évek múlva is ismer jó tenyésztőket. De bevallotta nekem, amit én is már pedzegettem neki, hogy ha őszintén a szívünkre tesszük a kezünket, Magyarországon egyszerűen nincs jó tenyészet, ahonnan ha 150ezerért is, de tényleg minőségű nagy rotit kapnánk. Mint említettem, nem az ár a mérvadó, mert inkább kifizetem ezt az összeget is, de akkor tényleg méretes nagy rotit kapjak, aki nem stafford méretű, vagy épp bigle..:S

Legutóbb a Népligetnél sétáltunk, mert BP-en volt egy kis dolgunk. Ott voltak kint egy kutyasulisok. Volt két roti köztük, de egyik viccesebb volt a másiknál...

Az első akinek színe még rendben volt, szép sötét fekete-cser színű, az méretben nagyon alacsony volt, attól függetlenül, hogy fiatal felnőtt kutya volt. A másikra meg inkább a "keverék" szót használtam volna, mikor kiderült, hogy mindkettő Tk-ves kutya...Hááát...:(

Kicsi volt a feje, világos jelekkel...Még csak roti formája sem volt..

Szóval, kétségbeejtő.

Imádjuk a rotikat, nagyon oda vagyunk értük. Aktualitását nyerte egy új roti vásárlása, de ezért, amilyen a mostani felhozatal, sajnálok ilyenért pénzt adni.:(


Nem ismertek kisebb tenyészeteket, akitől tényleg szép jó kiállású erős, és a fentebb említett paramétereknek megfelelő rotit lehetne vásárolni?

2012. máj. 4. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasni szoktam a rotisok értekezését a netboardon. Szerintük még külföldön sem találni már tenyésztőknél igazi rotit. Érdemes megnézni Youtubon pl a roti vb-t.

Talán a kiállításon találkozol olyannal, aki , lehet nem győztes lesz, de az elvárásodnak megfelel.

2012. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged/ segítségeiteket.:)

Figyelem a híreket, keresem az "igazit"..:)

2012. máj. 4. 23:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg.

Még csak 1 éves.

[link]

2012. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudtam megnyitni azt írja ki nálam, hogy ez a tartalom nem megjeleníthető...:(


Annyira csodásak a rotik, gyönyörű, fenséges állatok! Imádom őket! Nem ismerek náluk intelligensebb, szeretetreméltóbb fajtát.:) Hatalmas nagy mackók, akikhez jó odabújni.:)


Adolfunk a nagy családi kutyánk is ilyen volt.:) Egy hűséges kis mackó, aki mindenkihez tudott alkalmazkodni, simulni.:) Ha arról volt szó, kitartóan végezte a feladatokat, csibészkedés, keres, hozz stb...Ugyanakkor a 2 éves kisfiúnk és a 4 éves nagyobb gyerekünk örök bohóc játszópajtása volt. De ha az utcán sétáltattuk, és esetleg egy idegen kutya ha a gyerekekre csak csúnyán nézett, vagy megkiabáltak minket a romák, ő egyből átvedlett őrző- védő, szolgálatba, és a gyerekeket terelgetve, óvta őket a bajtól...

Ha az udvarunkban sétáltunk, és esetleg a szúrós bokor felé vetődtek volna fiaink, ő egyből finoman arrébb invitálta őket, nehogy baj érhesse őket...

Nagyon gondoskodó volt. Borzasztóan hiányzik...


Szeretnénk újra nagyon egy szép nagy "mackót", aki az itt maradt űrt ki tudja tölteni újra.

2012. máj. 5. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!