Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutyám (nagytestű...

4 hónapos kutyám (nagytestű keverék) elkezdett a bal hátsó lábára bicegni,? /bővebben lent. /

Figyelt kérdés

délután rendel csak az állatorvos, addig becsukom a kennelébe. mit tehetek még?

kb. 1 hónapja váltottunk tápot (állatorvos javasolta), lehet hogy maradni kellett volna az előzőnél?

vagy ez nem feltétlen a tápváltás okozta.


2012. máj. 4. 08:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értek egyet. A nagytestű kutyák tápválasztására különösen oda kell figyelni. RC-nek és köztük nagyon sok prémium és szuperprémium minőségű tápnak irtó magas a fehérjetartalma, előfordul az is, hogy a CA nem megfelelő mennyiségű és máris kész a baj, ahogy a mi esetünkben is történt. Mióta alacsonyabb fehérjetartalmú táppal etetek, semmi gond.

Vannak tápok, amik valóban tényleg nem jók, közülük 2-vel én sem vagyok/voltam elégedett, a harmadikat pedig nem próbáltam.

Én most végre megtaláltam azt a tápot, amitől szépen, egyenletesen fejlődik a kutyusom, az emésztésével is minden rendben van és minőségileg is elégedett vagyok (nincs telenyomva kukoricával és hasonló felesleges összetevőkkel).

Ha a hús mellé mást is adsz, úgy jó.

2012. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Aha. És 100 éve hogy etettek? És miért voltak mégis egészségesebbek a kutyák? :-)


A komondor kölyköket 2-3 naponta úgy etették meg, hogy fellógattak a fára jó nagy darab birkahúsokat és a kölyköknek maguknak kellett kétlábra állniuk és kitépni a húsdarabokat.


A felnőtt kutyák pedig savót, szalonnabőrt, száraz kenyérhéjat, elpusztult birka húsát kapták + még amit megfogtak maguknak.


Ez kb. minden pásztor és terelőkutyánál így volt.

A vadászkutyák több húst kaptak, mert ugye a gazdagéknak volt vadászkutyára lehetőségük, de azok ugyanúgy húst, húsoscsontot, kajamaradékot kaptak.


A prémium táp nem másról szól, mint lenyúlás. Ha már táp, akkor supreme. Olcsóbb és egészségesebb. De mint mondtam itt inkább a szelekcióval vannak gondok. A tenyésztők többsége a kupák száma alapján szelektál és még a leghitványabb kölyköt is felnevelik ilyen-olyan vitaminokkal, kiegészítőkkel tömködve.

2012. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A nagytestű kutyák speciális tápjánál meg miről beszélünk? A speckó, kifejezetten német dog számára kifejlesztett táppal etetett kutyák 6-7 éves korukban elpusztulnak.
2012. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Te tényleg tudod, hogy 100 éve mit ettek a kutyák és hogyan? Azt is tudod, hogy egészségesebbek voltak? A 100 évvel ezelőtti statisztikád és a mai statisztikád ugyan olyan reprezentatív mintavétellel készült? Szerinted a ma kapható csirke ugyan olyan minőségű, mint a 100 évvel ezelőtti csirke? A mai zöldségek ugyan olyan egészségesek, mint a 100 évvel ezelőttiek? Alapvetően egyetértek a gondolatmeneteddel, hogy egészségesebb életmódot és étrendet kellene biztosítani a kutyáinknak, csak sajnos magunknak sem tudunk. Helyette van a sok vegyi bogyó amit megeszünk. A másik, hogy lehet "bezzeg régen"-ezni, csak ha nem tudod az állításodat tényszerű adatokkal alátámasztani, akkor nem sok értelme van, még akkor sem, ha amúgy igazad van!
2012. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű dolog, ami alapján bizonyítható, hogy egészségesebbek voltak azok a kutyák.

100-150 évvel ezelőtt a kutyákat még konkrét feladatra tartották, tehát dolgoztak. A munkát csakis egészséges, anatómiailag és idegrendszerileg jó kutyák tudták ellátni.

A mai kutyák többsége kultúr és küllemtenyésztések révén jön létre, valamint szaporítók által. Nem munkára.

Miért van az, hogy a munkára szelektál egyedeknél a mai napig ritka a beteg kutya, míg a küllemkutyáknál ez nem mondható el?

2012. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig rengeteg leírás van arról, hogy régen hogyan foglalkoztak a kutyákkal és mit adtak nekik enni.

A keleti országokban a mai napig így csinálják. Sőt, nem kell messzire menni, menj ki Erdélybe és nézd meg a pásztorkutyákat, hogy miként és hogyan tartják őket. Ott nem változott semmi, ugyanazt a hagyományt követik, kezdve a táplálástól, a fülkcsonkításon át a kutyák pároztatásáig.

2012. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!