Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sosem lesz behívható a kutyám?

Sosem lesz behívható a kutyám?

Figyelt kérdés
Már írtam róla az oldalon: magamhoz vettem egy rossz sorsú huskyt, szinte semmiféle szociális kapcsolat nem érte verésen kívül, lassan egy hónapja, hogy nálam van, sokat fejlődött. Rettegett más kutyáktól, most már játszik velük, az emberekkel ugyanez a helyzet, de a behívás katasztrófa. Hiába csak séta közben kap enni (kutyakiképző tanácsára), nem igazán hallgat rám, van, hogy odajön, de van, hogy rám se hederít. Május végén megyünk kutyasuliba, de félek, hogy ott sem tudnak segíteni, annyira önfejű és makacs. Volt, hogy annyira elkeseredtem, hogy elengedtem a pórázról, menjen, ahova akar, elindultam a másik irányba, észrevette, utánam rohant, tehát valamilyen szintű kötődésnek kell lennie. Vajon a suliban fognak tudni segíteni egy ennyire problémás kutyán?

2012. máj. 4. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy buta kérdés, de érti a kutya a parancsot?

Azt írtad, hogy 1 hónapja van nálad, előtte tisztán látszik, hogy nem foglalkoztak vele.

Nem lehet, hogy nem érti, amit szeretnél tőle?

2012. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Érti, mert van, hogy odajön, lakásban pedig mindig, csak szimplán lesz-rja:(
2012. máj. 4. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én befogadott kutyám 2 hónap után lett behívható. Először 1 hónap után engedtem el, hát el is szaladt az erdőben, mint a repülő. 1 hónappal később meg annyira szépen jött meg behívható volt, hogy nem győztem csodálkozni. 2 hónapig pedig minden sétánál hosszú pórázról gyakoroltam vele a behívást. Talán lehet, hogy az nálatok is használna. Jutalomfalat+ hosszú póráz. Próbáltad már? Sok sikert!:)
2012. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

A husky eleve nehéz eset, főleg, ha az előélete is rosszul alakult. 1 hónapja van Nálad, az még nagyon rövid idő. Az, hogy kizárólag kézből kap enni, az szuper dolog, erősíti a kötődést. Rengeteget tanítsd, játssz vele, gyakoroljátok a laza pórázon történő, láb melletti sétát, naponta akár 1 órán át is, ez növeli a kutya szemében a tekintélyedet is. Feltétlenül modernebb szemléletű kutyasuliba menjetek.

A hosszú pórázt ajánlom én is, le ne vedd róla!!! Ha a kutyát nem is, a póráz végét még utolérheted! :)

Hívd egyszer, ha jön dicséret, kaja, simi. Ha nem jön, akkor "nem", határozott pórázrántás...ha feléd indul, akkor dicséret, ha odaér, kaja.

Mindenféle Fennel, Tükör módszer, Cerberos módszert alkalmazz, ami a vezérségedet erősíti meg!

2012. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tényleg keményen kellene fogni...én azt csinálnám, hogy 1 hónapig kizárólag láb melletti séta, kaja csak kézből feladatra, ahogy csinálják. Utána fokozatosan flexin sétáltatnám, kizárólag kézből, behívásra kapna kaját. Ha nem jön, rántás...pár hét múlva, mikor látható haladás, akkor 10 méterest a nyakában, úgy gyakorolni, aztán elengedve, hogy húzza maga után...de közben sok-sok hosszú, akár 1 órás séta láb mellett szigorúan...
2012. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Argos kutyám 2009.febr.12-én került hozzám menhelyről, előtte 3 nappal adta le a gazdája...roti-nj keverék, akkor volt 9 hónapos.

"Okosok" mondogatták, hogy ki se vigyem a kertből pár hétig, hadd szokjon meg, aztán pár hónapig el ne engedjem a pórázról, stb.

Láttam a kutyán, hogy össze van zavarodva, hisz a biztos helyről bekerült egy nagy falka kutya közé, ahol a kajáért is meg kellett küzdenie. Bennem kereste a biztonságot, a nyugalmat, mikor elhoztam.

8 méteres flexit használtam, ki sem használta a teljes hosszt jó pár napig...mivel el nem ment mellőlem, a Duna parton, két oldalról határolt részen már 13-án, tehát hozzám kerülése másnapján elengedtem a pórázról!! El sem ment a közelemből...pár nappal később már a kevésbé forgalmas utcán is szabadon ment, mert hívásra odajött és a "nem"-re megállt.

Pár hét után kinyílt a csípája, a tiltószóra és a hívásra sem reagált, jutalom ellenére sem...ekkor volt, hogy utána mentem, grabancrázás, póráz 15-20 percre...ezt csináltam kb. 1 hónapig, bevált. Sokszor még szelektíven hall az 1. hívás után, de aztán keményebb hangra azonnal pattan :D

2012. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Mindig hosszúpóráz van rajta, csak egyszer akadtam ki, akkor vettem le, hogy menjen, ahova akar:D Akkor ezek után hosszabb közös séták lesznek, szaladgáláskor pedig továbbra is marad a hosszú póráz és a kézből etetés. Tükörsuliba megyünk, már nagyon várom, hogy kezedődjön!
2012. máj. 4. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:
1 hónap után még ne keseredj el! Ha egy év múlva is változatlan lesz a helyzet, akkor majd kezdhetsz aggódni! Addig meg kutyasuli, kötődés erősítés, tekintély építés és alakulni fog!
2012. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a hosszu pórázt csak fogod, vagy használod is? mert a hosszu póráz éppen jó a behivás tanitására. ledobod a földre a pórázt, elindul a kutyus. kiadod a vezényszót, és rálépsz a póráz végére. ha tovább megy, a póráztól kap egy rántást, ha feléd jön, hivod, dicséred. Ha nem a hosszuval szépen magadhoz gyűjtöd, ha melletted van, ismét dicséret.
2012. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Használom, ahogy írtad, de van, hogy elengedem őt 2-3 percre, hadd szaladgáljon, aztán újra hívom.
2012. máj. 4. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!