Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy a 3,5 hónapos...

Normális hogy a 3,5 hónapos kutyám csak akkor behívható ha nincs ott másik kutya vagy ember, mert akkor inkább megy oda ismerkedni?

Figyelt kérdés
Ez kirándulás közben póráz nélküli sétánál volt. Amúgy szépen visszajön, séta közben nem marad le nagyon, max. 10 métert. Amúgy egy agárról van szó, erre a fajtára az a jellemző hogy idegenekkel tartózkodó... hát az enyém nem.

2012. márc. 18. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem atrtózkodó egy agár. 3,5 hónapos,minden érdekli,minden újdonság neki. Egyenlőre normális, ha mindenkihez odamegy.
2012. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kölyökként az összes kutyus barátkozós, de lehet, hogy tévedek.

3,5 hònapos kutyus most nyílik a vilàg fele, ahol sok inger van, érthető, hogy érdekli minden :)

2012. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem normmális,de 3,5honapos kutyához képest jo:) Jol teszed h minél hamarabb probálod tanitani.Sokan elkövetik azt ahibát hogy" még pici majd ha nagyobb lesz tanitom"-nem szabad!:) De te jol csinálod. Én nekem ugy sikeredett megtanulni h mindig volt a zsebembe karikázott virsli és ha odajött akkor megdicsértem. Ha nem jött akkor sarkon fordultam és elmentem. Ha ez sem vált be (mert nincs időd erre,olyana helyzet) Akkor hivd be,ha megtagadja menj oda és kösd porázra. De ha visszajön mondjuk 5szörörs behivásra le ne szidd,mert ugí fogja értelmezni h visszajött te meg leszidtad.
2012. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy nehezen behívható és az is, hogy barátságos. A kölyökkutyák ilyenek. Később majd megkomolyodik, és amíg nem teljesen megbízható, addig tartsd pórázon.
2012. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de azért nem kell belenyugodni. Ha első szóra nem jön, fuss el az ellenkező irányba, és hívogasd közben, előbb-utóbb kapcsol és utánad szalad. Szokja csak meg, hogy ha hívják, menni kell :)
2012. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajt mindig van a zsebemben, és szokott kapni ha szépen visszajön. És ha odamegy idegenekhez és hívom akkor néz, meg látszik rajta hogy tudja hogy jönni kéne. Tudom még fiatal. De már elég nagy és ha olyanhoz megy oda aki fél a kutyáktól, mert ilyen is van, akkor azért megijedhetnek tőle.
2012. márc. 18. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem biztos a behívása, csak akkor engedd el, amikor nincs más a környéken.
2012. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a behívó pórázt tudom ajánlani. 5 illetve 10 méteres hosszú póráz. Ha látod, hogy jön kutya felétek akkor felrakod rá. Elmegy, majd először behívod. Ha nem jön, nem kezded el rángatni, hanem 1-2 finom mozdulattal megrántod a pórázt és úgy hívod. Nekem bevált.
2012. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy fuss el. Motiváció kell neki, hogy visszajöjjön, és ha a sajt nem elég, növelni kell a tétet. Nem akarja, hogy ott hagyd, mert ragaszkodik hozzád, ezért utánad fog menni :)
2012. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!