Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya lenne a...

Melyik fajta kutya lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Elég sok ilyen kérdés van, de én nem tudok dönteni. Olyan kutyát szeretnék, ami tud lustulni, de szeret mozogni is mikor kell. Ugyanis kertes házba jönne, de szabad bejárása lenne a házba, másik kutya mellé és egy macska mellé jönne. :) A futást azért lenne jó, ha bírná, mert hétvégente bicajos túrát szoktunk szervezni kutyás társasággal vagy a családdal. Én szeretek mozogni, határozott vagyok, trükköket is szeretnék neki tanítani, lehet, hogy kutyasuliba is elmennék a kölyökkel. Én ezekre a fajtákra gondoltam: Boxer, mudi, labrador, schnauzer, spániel, vizsla. Szerintetek ezek a feltételek mellett melyik lenne a legjobb választás?

2012. máj. 5. 13:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Mindenkinek megy a zöld kéz. A másik kérdésem, hogy a nagytestű kutyákat mikortól lehet vinni futni?(Ha boxert vagy ilyen méretű fajtát választok). Most van egy kistestűm ő most 1 éves múlt vele most kezdünk el majd futni. :)
2012. máj. 5. 15:36
 12/15 anonim ***** válasza:
Boxert (és a hasonló méretű kutyákat) pl. 1-1,5éves korától lehet szoktatni fokozatosan és 1,5-2éves korától már lehet velük rendesen biciklizni/futni, csak többek közt figyelembe kell venni az időjárást is. A mostani nagy meleg nem nagyon kedvez egy fajtának se.
2012. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

jhaj végre egy olyan gazdi aki nem csak kib**ssza a kertbe a kutyát,hanem ki-be járás,foglalkozás,iskola minden.. hát le a kalappal örülök hogy vannak még ilyen emberek csak kár hogy kevés:) Nálad egy kutyának arany élete van annyi szent,bárcsak minden kutyának ilyen gazdi megadathatna :)

Nah bocsi szóval én boxert ajánlanám,örök bohócok,intellingensek,imádják a gyerekeket és más kutyákkal is kijönnek :) Szerintem tökéletes választásod lenne:)

2012. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia.En is a Boxert ajanlom.nem hiperaktiv de nem is kanapekutya :)

es szerintem gyonyoruek.

2012. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a kutyatartást szüleim nagyon belém nevelték, hogy mindennap vinni kell sétálni, akár kertesház akár panel. :) Meg nekem is jól jön egy társ a futáshoz :). Nézegettem kenneleket nekem ez tetszik: Fényesfasori Boxer Kennel, de lehet érdemes kimenni kiállításra vagy külföldi kenneleket nézegetni? (Még nem biztos, hogy boxer lesz, csak szétakarok nézni tenyésztők terén.)
2012. máj. 6. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!