Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öt hónapos golden retriever...

Öt hónapos golden retriever szuka kutyusunk játék és dögönyözés közben szeret harapdálni. Le fog erről szokni a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Próbáljuk leszoktatni róla - Fúj!-jal, Nem szabad!-dal, Rossz kutyá!-val orrlegyintéssel, vagy egyszerűen otthagyjuk. El fogja hagyni ezek hatására, vagy magától ezt a kellemetlen szokást? A fogváltáson is túl van már, mégis szeret harapdálni. :(
2009. jún. 24. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, h igen lehet, h nem! nekem 2 éves németjuhász roti keverékem van de az még mindig ilyen.:S nem fogad szót.Nem szokott le róla, dehát kétesélyes a dolog!:)
2009. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a szófogadással nincs olyan nagy baj, ülni, feküdni tud szóbeli utasításra és kézjelre is, a kajához is csak akkor nyúl, ha mondjuk neki, hogy "Tied!", addig ül és izgatottan várakozik. :) Szóval próbálunk jól nevelt kutyust faragni belőle és nem is tűnik reménytelennek, csak ez a harapdálás... Remélem, a kamaszkor elmúltával elmúlik ez is...
2009. jún. 24. 08:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Az hogy nem fogad szót azért van mert nincsen nevelve!

Nincs ebben semmi kétesélyes ha csak az nem, hogy vagy hagyod neki és akkor csinálja vagy nem hagyod és akkor nem csinálja.....mint ahogyan a szófogadásnál is vagy megtanítasz neki valamit vagy nem!


minden a gazdin múlik!


nincs hülye kutya, csak lusta gazdi! :)

2009. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudna valaki az én kérdésemre valami hasznos tanáccsal szolgálni...? Attól, hogy 50-50%, hogy leszokik róla, meg attól, hogy megállapítja valaki, hogy az első válaszoló kutyája neveletlen, én nem leszek előrébb... :-((((
2009. jún. 24. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
szia! a kutya kinövi ezt a harapdálós korszakot bár má rki kellett volna! ha csinálja adj ki éles hangot h tudja h ez fáj neked és fog meg a pofáját és szörtítsd rá a fogaira! fájni fog neki de ne sajnáld ha nem csinálod ezt fogja csinálni ha megnő! tehát megfogod a bört a pofáján és erősen a foga alá szoritod,ezzel ő rájön h nem jó érzés fáj és nektek sem fogja csinálni! lehet többszöri próbálkozás után hagyja abba! sok sikert!!!
2009. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a hozzászólás lényege nem az volt hogy az első válaszoló kutyája neveletlen, hanem hogy MINDEN A GAZDIN MÚLIK!


Le is írtam: ha hagyod neki akkor csinálni fogja, de ha ez nem kívánatos viselkedés akkor NE HAGYD!

2009. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A miénk is ezt csinálta, 10 hónapos németjuhász, bár nála kb 6-7 hónapos korában kezdödött el egyáltalán ez a harapdálósdi! Egyáltalán nem fáj, meg kedvesen harapdál,de nem szerettük volna hogy megmaradjon ez a szokása! Nekünk is úgy sikerült leszoktatni hogy amikor csinálta összeszorítottam a száját, és felkiáltottam hogy au...:-)

Egyik napról a másikra leszokott róla!:-) Ha le akarod szoktatni róla sztem simán le lehet!

Sok sikert!

2009. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A kölyökkutyák több szempontból is harapdálhatnak:játék,fogzás(ez a te esetedre már nem jellemző)...

hagyni viszont nem szabad sokáig-nincs rá garancia hogy magától leszokik,de nem lehetetlen.(a 3. kommentelővel egyetértek az éles hangkiadás szempontjából:))

2011. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!