Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever? Séta, játék...

Golden Retriever? Séta, játék stb?

Figyelt kérdés
Tényleg 1(!!!) éves kor alatt csak rövid sétákat lehet tenni mert roncsolja az ízületeket és inkább többet tanítani,játszani,szocializáltatni,kutyaiskolába vinni???
2010. dec. 27. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
4-5 órás sétákra nem ajánlott vinni, illetve direkt futtatni pl. bicaj mellett. De nyugodtan elmehetsz 1-2 órára, ahogy jól esik neki. Ha nagyon fáradt, látni fogod rajta. És persze fontos a játék, a megfelelő szocializáció is.
2010. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, nekem egy 5 hónapos Golden Retrieverem van.


Minden hétvégén egy 2 órás kutyaovis foglalkozáson esünk át, szombaton is-vasárnap is a megfelelő szocializáció érdekében. Ezt a 2 órát nagyjából végigjátssza a többi kutyussal, és ez délelőtt van. Délután még kb egy fél órás sétára ilyenkor el szoktam vinni, egy kicsit a Duna-parton sétálgatunk, esetleg ha van kint kutyus, elengedem, játszik vele.


De nem hétvégén, miután suliból hazajövök (egyetemista vagyok) minden nap elviszem őt délután kb 5-8-ig egy jó nagy három órás sétára a helyi parkba, kutyák közé. Ahol gyakorolni is tudunk egy kis trükköket, ameddig nem jönnek kutyák, de utána játszani engedem a többi kutyussal. Neki ez a legjobb játék. De pl reggelente, vagy hétvégén, amikor nem sétálni megyünk, szoktunk labdázni is, vagy csak simán kergetőzni :)


Egy kölyökkutyát nem szabad túlterhelni, de nem árt neki, ha sokat játszhat, ha sok sétát kap, hisz az új ingerek a kettőtök kapcsolatán, és az ő idegrendszerén is javít nagyon sokat. És mind ketten élvezitek :) De attól függ mennyi idős. Egy 5 hónapos kutyának napi 3 óra séta már igencsak határeset felé mozog, de az enyém egy energiabomba, nem is tudom, ha felnőtt lesz mennyi idő kell majd az energiái levezetéséhez. Nyilván egy elegendő oltássorozattal büszkélkedő kis kölyökkutyának a napi fél-1 óra is bőven elég séta. :)

2010. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na ezt nem gondoltam vna
2010. dec. 27. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt minden kölyökre érted?

Nem tudom.

Az én vizslakeverékem kb. 10 hetesen lefutott úúúgy... 8 km-t? Hiába próbáltam leállítani. Elmentünk kirándulni, és ő oda vissza futkosott. Csak egy kisebb séta volt, oda 4 km meg vissza. Végig rohant. Amikor hazaértünk, nemhogy kibukott volna, még hozta oda a labdáját, kötelet akart húzni stb. Leesett az állam.

De most is ilyen, már 3 éves lesz:) Csupa izom, a megtestesült mozgékonyság. Ha egyszer igénye van rá, mit csináljak vele? Ha nem mozoghatott anno is annyit, amennyi jólesett neki, tépett, rágott, rosszalkodott.

2010. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
kedvelik az apportírozást...(vmit eldobsz és örömmel vissza is hozza)
2011. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!