Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kan jó választás...

Németjuhász kan jó választás 16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rendesen letudnám mozgatni a kutyust,suliba is vinném.

Van kutyákkal tapasztalatom.

Van több kutyánk (pulik) velük kijönne a kutya?

Gondolom nevelés kérdése,de mennyire domináns más kutyákkal egy nj kan? összelehet más kanokkal esetleg szoktatni?

Mivel tenyésztjük is a pulikat ,apám azt mondta hogy ivartalanítjuk a kant ha megvesszük,mert ez csaj amúgy is javára válhat,könyebben kezelhető lesz,nem csavarog,nem érdeklik a szukák és nem lesz domináns más kanokkal.ez igaz?

Mert tenyészetből vennénk a kutyát és én esetleg kiállításokra is szeretném vinni (ónémetjuhász=hosszúszőrű németjuhászt vennénk) és hát gondoltam hogy pár fedezés nem ártana,vagy ivartalanítás az jó ötlet?

És jó választás maga a fajta?

Apámnak volt egy nj-a korábban amikor én kicsi voltam az nem volt törzskönyves de nem védte annyira a házat.

Én mindenképpen törzskönyvest szeretnék idegrendszerileg és egészségi szempontból is.

Véleményeket várom,köszi előre is :)


2012. máj. 5. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
16 évesnek ne legyen kutyája. Majd ha felnő, van saját háza, akkor vesz magának. Honnan tudod, hogy 4-5 év múlva is ott fogsz lakni? Etetését ki állja? Oltásait ki állja? Lehet, hogy most nagyon lelkes vagy, de mikor majd mész egyetemre, netán koleszba, a kutya sépen ottmarad, te elfelejted és mire elköltözöl otthonról, kutyát már ott is hagyod szüleid nyakára.
2012. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia, ha kiállításra szeretnéd vinni, akkor ne ivartalanítsd, különben nem mehetsz vele.

Viszont a küllemkutyák sose lesznek olyan jó házőrzők, mint egy munkavonalas. Igen, attól még a kiállítási nj is őrző-védő, de annyira nem erős bennük.

Nekem munkavonalas van.

2012. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

a kutya költségeinek felét én felét apám állja ezt már megbeszéltem vele.

és azt is hogy ha netán koleszos lennék a,mi nem 100% akkor ő fogja öcsémmel gondozni a kutyát hétköznap,de lehet hogy nem leszek koleszos .

2012. máj. 5. 19:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutyás családban él a gyerek, miért ne lehetne saját kutyája.? Én ugy gondolom a beirásodból, hogy apukád ért a dolgokhoz. kövesd az ő tanácsait. és csak annyiban szólnék hozzá, hogy küllemvonalas németjuhászt ne vegyél.
2012. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked jó. Ha valami nem megy, ott van apukád, hogy segítsen, szóval vágj bele nyugodtan. Amúgy én küllemvonalút nem vennék, szerintem ezeket a show nj-ket látva Max Von Stephanitz, a fajta kitenyésztője forog a sírjában.:(
2012. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Már ne haragudj, de szerintem meg neked ne legyen kutyád, ha ilyeneket írsz egy 16 éves fiúnak, akinek már van kutyája, nem is egy! Valószínűleg megtanulta már, hogy milyen kötelezettségekkel jár egy (vagy több) kutya tartása.

Kérdező! A német juhász nagyon mozgásigényes kutya, nyilván azért, mert juhász kutyának lett kitenyésztve. Ha jól tudom, napi negyven kilométert képes futni, de persze ennél többet is ha kell. Nagyon energikus kutya, le kell foglalni, feladatokat oldatni vele, tanítani. Rágós és ásós, szóval ha nem fordítasz rá elég figyelmet, akkor romokban fog heverni a kerted és a lakásod is. Anyósoméknak is németjuhászuk van és a szívem szakad meg érte, mert reggelente fut negyven percet, délben kiviszik egyetlen pisilés erejéig, és este futhat még fél órát, egyébként a lakásban van, többnyire egy ketrecben, aminek ugyan nyitva az ajtaja, de csak akkor jön ki, ha anyósomék nincsenek otthon. Akkor viszont mindent szétrág és feltúr. Utána meg megy a bünti a ketrecbezárással. Hiába mondom nekik, hogy nem így kell tartani egy németjuhászt, az a válasz, hogy nincs rá idejük. Mondtam, hogy jöjjön át hozzánk a kutya, én foglalkozok vele (otthon dolgozom), de közölték hogy nem, mert megrágja a drága bútort... Buták, nincs mit tenni.

Szóval csak akkor vállald be, hogy tényleg rengeteg időd van. A dominancia meg nem fajta kérdés, hanem egyén függő, vannak alapvetően doninánsabb állatok és vannak "követők". Anyósomék kutyája sepciel követő kutya, és a csivavakeverékük a domináns... :) Úgy tudod elkerülni a dominanciáért folytatott verekedéseket, ha egyértelművé teszitek az összes kutya számára, hogy ti vagytok a falkavezérek és nem tűrtök semmi ellenségeskedést. Erre lásd: Jan Fennell: Kutyapszichológia című könyvet, vagy Cesar Milan A csodálatos kutyadoki sorozatát. Rengeteget lehet belőlük tanulni!

Sok sikert és kitartást!

2012. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ónémetjuhász egy jó választás én is ilyet tartok bár nem törzskönyves nagyon megbízható okos kutya, de minden nevelés kérdése. Az igazi házörzés 4 éves korára forr ki teljesen persze elötte is védi de erre az időre tökéletesedik ki.
2012. máj. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

értem köszönöm a válaszokat,nem nem show vonalút

vagy munakvonalút vagy ónémetjuhászkutyát ami megint csak inkább munka,lehet elviszik pár kiállításra meg minden,de ott is nem ez a legörbített hátú kutyák vannak,hanem még a régi nagyobb,hosszabb szőrű,erősebb csontozatú,házőrzésre alkalmasabb egyedek ):

2012. máj. 5. 20:47
 9/16 anonim ***** válasza:
munkavonalasoknál is van, amelyik hozza a hosszú szőrt, igy becsuszhat egy-egy az alomban. de az a baj, hogy az én szememben gyönyörű pl. egy munkavonalas ordas németjuhász, és a kiállitásról nagy ivben repülne:))))
2012. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

örülök, hogy egyre több a munkavonalas-párti :)

És az első válaszolót leszámítva, mindenkivel egyetértek!

2012. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!