Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kan jó választás...

Németjuhász kan jó választás 16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rendesen letudnám mozgatni a kutyust,suliba is vinném.

Van kutyákkal tapasztalatom.

Van több kutyánk (pulik) velük kijönne a kutya?

Gondolom nevelés kérdése,de mennyire domináns más kutyákkal egy nj kan? összelehet más kanokkal esetleg szoktatni?

Mivel tenyésztjük is a pulikat ,apám azt mondta hogy ivartalanítjuk a kant ha megvesszük,mert ez csaj amúgy is javára válhat,könyebben kezelhető lesz,nem csavarog,nem érdeklik a szukák és nem lesz domináns más kanokkal.ez igaz?

Mert tenyészetből vennénk a kutyát és én esetleg kiállításokra is szeretném vinni (ónémetjuhász=hosszúszőrű németjuhászt vennénk) és hát gondoltam hogy pár fedezés nem ártana,vagy ivartalanítás az jó ötlet?

És jó választás maga a fajta?

Apámnak volt egy nj-a korábban amikor én kicsi voltam az nem volt törzskönyves de nem védte annyira a házat.

Én mindenképpen törzskönyvest szeretnék idegrendszerileg és egészségi szempontból is.

Véleményeket várom,köszi előre is :)


2012. máj. 5. 19:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem egy hátrány ha a kutya tud menni, és még fogni is:))))
2012. máj. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hah, ez jó:)))
2012. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem jó választás, ha benne vagytok a kutyákba, bár a puli és a németjuhász személyisége között nincs sok összefüggés, de ha a pulik között is van egy vezér, biztos behódol.

Nekünk is ameddig bernipásztorunk volt, az a kutya az egyik legmagasabb kutya volt szuka léttére túlhaladta a kanok marmagasságát is, és a törpepulink pillanatok alatt lerendezte azt a böhömnagy 70 kilós kutyánkat.

A pulik ádáz kis imádnivaló kutyák!

Ha egy németjuhászt választasz, szerintem jó lesz, nekem is van egy, ő is egy pulival él együtt, de mellette volt egy utcáról befogadott palotapincsink, kiszabadult a hátsó kertből és a németjuhász elkapta, egyet rázott rajta és meghalt, de a pulit nem bántja, együtt végik a terepet, mivel a hátsó kertünk egy vadászerdő sokszor jönnek be szarvasok vagy vaddisznók, de ők ketten lerendezik őket, mellettük senki nem mer bemenni!

Egy németjuhász jó barát, csak az alapokat le kell fektetni, hogy te vagy a főnök, ha tudja onnantól kezdve nagyon jó barátod lesz!

Ha kiállításra akarod vinni, ha ivartalanítod, akkor nem viheted, de szerintem az is megoldható, ha nem ivartalanítod csak figyelsz mikor a szukák tüzelnek, egyik ismerősöméknek 16 borderük van, és ők is megtudják oldani!

Akkor te is, főleg kutyás tapasztalatokkal!!!

2012. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Inkább labrador....
2012. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az előző vok.... csak azzal jó kezdeni..
2012. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
volt már más kutyám,de azért köszi :)
2012. máj. 8. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!