Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az örző-védő tényleg életképte...

Az örző-védő tényleg életképtelen bohóckodás?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy semmire sem jó...stb.

Tényleg?

És miért?

Kérlekszépen rendes választ szeretnék.Kőszi:)


2012. máj. 5. 21:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Aki azt mondja hogy semmi re nem való az idióta.

Nagyon is hasznos őrző-védő az erre képes fajtáknál.

Megtanulják hogy csak akkor harapják meg ha megmozdul,és engedelmesebbek is lesznek sokkal.

2012. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

láttam már őrző-védőzés címén sok életképtelen bohóckodást, de egy jó segéddel egyáltalán nem az!


a dologban ott a csavar, hogy meg kell találni a jó segédet... igazán jó sajnos kevés van.

2012. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Nekem staffordshire és pitbull keverékem van.És nagyon "munkás" kutya imád dolgozni:)

2012. máj. 5. 21:12
 4/23 A kérdező kommentje:
Miről lehet megismerni a jó segédet?kb?:)
2012. máj. 5. 21:13
 5/23 anonim ***** válasza:
Hát, a staffi és a pitt sem igazán őrző-védő...
2012. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem?De 2 kutyás könyvemben is az van, hogy ÖV-s kutyák.Sok videót is láttam már.

De lehet belőle az?:)

2012. máj. 5. 21:18
 7/23 anonim ***** válasza:

onnan, hogy nem csak bohóckodik... :P


nagyon hosszú ez a dolog, és ha nem értesz hozzá, akkor igazából el sem tudom magyarázni. annyit tehetsz, hogy felkeresel több embert is, elbeszélgetsz velük, esetleg tesztek egy-egy próbát a kutyával, aztán akiben a leginkább megbízol, azzal folytatjátok.


egyébként a staff és a pit bull is határozottan alkalmasak örző-védő munkára, lévén kifejezetten zsákmányos, kemény szájú kutyák.

2012. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
egy fokig értek hozzá, de idegesít, hogy egy csomó ember azt mondja h semmi csak ösztönkiélés...:/ :(
2012. máj. 5. 21:24
 9/23 anonim ***** válasza:
Az,hogy semmire sem jó az ŐV,nem igaz.Mozgás,szórakozás,ösztönkiélés egy kutyánál.Ami sokszor semmire sem jó,az az élesben való helytállás.Na olyankor,ha netalán sor kerül rá,elválik,hogy milyen ŐV az adott kutya és mennyire volt profi a segéd.Véleményem és tapasztalatom,hogy csak zsákmányos kutyából soha nem lesz igazi ŐV kutya.Oda kell a védőösztön.Hogy ne csak játéknak vegye,mozgásnak.Ha a kutyában megvan a megfelelő ösztön,a rejtett karos edzések híve vagyok.Egy jó ŐV kutya pedig,szerintem,álló emberre is kell támadjon,parancsra.
2012. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Viadalokra tenyésztették ki, azokban az országokban, ahol nincs betiltva, őrző-védőnek is használják.

Szoval meg lehet neki tanítani.

2012. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!