Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a két állítás igaz vagy...

Ez a két állítás igaz vagy hamis? Én megpróbáltam megcáfolni (? )

Figyelt kérdés

1. A kutyáknak nincs bűntudatuk.


Volt nagyszüleimnek egy kan schnauzerük, és hamarosan hozzájuk került egy kan Német/Dán dog. (szegényen kiskorában átment egy autó, nagyszüleim ezért vették magukhoz, meg is gyógyították) Egyszer a dog, Ari rátámadt a snacira, Tomira. Tomi már öreg volt, el is pusztult. Utána Ari nem volt hajlandó enni.


2. A kutyák nem tudnak mosolyogni (ezt a biosztanár állítja, bár a tudósok szerint tudnak)


Na, a kutyám, Borka egyfolytában a hasát simogattatja, de nem mosolyog... hanem vigyorog :D


2012. máj. 6. 00:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez két olyan hülye állítás, amit senki nem tud leellenőrizni, mert senki nem beszélte még meg a kutyákkal. Olyasmi érzéseik lehetnek, mint az embereknek, csak más jelzéssel élik ki, nem mosolygással (ez egy emberképesség, viszont az emberek például nem tudják csóválni a farkukat. Csak egy kicsit)
2012. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A dog kutya nem bundudatos volt,hanem hianyzott neki a tarsa.megha o is vegezte ki.

a mosoly pedig minden kutyanal mas,mivel mashogy all a pofijuk.ha az enyem nyitott szajjal lelegzik akkor olyan mintha vigyorogna.

2012. máj. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
uccsó: De az enyémnek nem olyan, hanem fekszik, csukvavan a szája, jól megvakarom, és húzza a szélét felfelé
2012. máj. 6. 00:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Nézd ezt a yorkit. Hogy vigyorog ugye?


Pedig itt éppen élet-halál között lebegett....

2012. máj. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2012. máj. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem így vigyorog. csukva van a szája, a sarkát jól láthatóan húzza felfelé
2012. máj. 6. 01:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ők nem éreznek ilyen összetett dolgokat, mint a bűntudat. Egyszerűen csak megszokta, hogy van egy társa és miután elpusztult, hiányzott neki.


Az meg, hogy tudnak mosolyogni hülyeség. Náluk nem létezik ilyen testbeszéd.

2012. máj. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1.A kutyáknak nincsen bűntudatuk mint nekünk embereknek.A Német dog is azért volt szomorú mert elvesztette a társát és szokatlan volt neki,hogy egyedül van.

2.A kutyák nem mosolyognak."A farkasoknál az az arckifejezés, amit mi mosolynak hívunk, idegességet vagy egy másik farkasnak alárendelt szerepet fejez ki. A kutyáknál is hasonlóképpen van ez. Felhúzzák szájuk szélét, így jelzik, hogy elfogadják alárendelt szerepüket, ettől tűnik úgy, mintha mosolyognának.Valójában minden olyan helyzetben „mosolyognak" a kutyák, amikor azt akarják mondani: „nekem oké így, elfogadom a jelenlegi helyzetet, nem akarok felülkerekedni és változtatni".

2012. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az en kutyam is ha fekszik,es simogatom a hasat olyan mintha mosolyogna,elvezne.de attol meg nem mosolyog.
2012. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nem mosolyog,hiszen nincsenek meg a pofáján azok, az embernél meglévő arcmozgató izmok, amelyek ezt lehetővé tennék.Nem tudja felfelé húzni a száját,mert nincs ott izo ami felfelé húzná. "tudósok" sem mondták, hogy mosolyog. Azt mondták, ,hogy vannak olyan helyzetek és vannak olyan kutyák akiknél feltételezhető, hogy esetleg élveznek egy szituációt, olyan módon ahogy az ember nevetne egy helyzeten. de ez nagyon egyedfüggő.


Akutyának nincs bűntudata, de az a tudata megvan, hog olyat csináltam,amit nekem megtiltottak. és most sunyítok,mert lehet, hogy kapok büntetést. Delehet,hogy megúszom. De enneksemmi köze a bűntuidathoz, ez a büntetéstőlvaló félelem és nem alelkiismeretől való, hiszen lelkiismerete a kutyának nincs.

2012. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!