Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a két állítás igaz vagy...

Ez a két állítás igaz vagy hamis? Én megpróbáltam megcáfolni (? )

Figyelt kérdés

1. A kutyáknak nincs bűntudatuk.


Volt nagyszüleimnek egy kan schnauzerük, és hamarosan hozzájuk került egy kan Német/Dán dog. (szegényen kiskorában átment egy autó, nagyszüleim ezért vették magukhoz, meg is gyógyították) Egyszer a dog, Ari rátámadt a snacira, Tomira. Tomi már öreg volt, el is pusztult. Utána Ari nem volt hajlandó enni.


2. A kutyák nem tudnak mosolyogni (ezt a biosztanár állítja, bár a tudósok szerint tudnak)


Na, a kutyám, Borka egyfolytában a hasát simogattatja, de nem mosolyog... hanem vigyorog :D


2012. máj. 6. 00:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem kutyám nincs, de volt egy hülye kóbor macskám, aki odajött megharapott, aztán elszaladt a sarokba és utána huncutul rámvigyorgott. Na és ezt így mindennap legalább egyszer megcsinálta. Ha valaki nem látta volna, nem is hitte volna el.
2012. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is azon kellene túl lépni, hogy a kutya nem ember, hanem egy állat. Az, hogy mi emberek emberi tulajdonságot,viselkedési formát látunk bele az ÁLLATUNKBA az a mi egyéni szociális problémánk.

Természetesen az állat képes utánozni az embert,de nem feltétlenül érti is a miértjét.

Egy csimpánzt meglehet tanítani az integetésre,de halvány lila dunsztja sincs, hogy mit jelent. Viszont ha integetnek felé Ő is leutánozza a mozgást,mert erre tanították.

Az, hogy a kutyád "vigyorog"...hát vigyorogni megint csak az ember szokott....nem tudom láttál-e már vigyorgó zsiráfot....ezt csak te látod bele,mert úgy néz ki,mintha....kicsit nyitva a szája, a szája sarka netán kicsit fölfelé ível és a fogai látszódnak...igen..tényleg olyan MINTHA röhögne...de mégsem.


A kutyádnak nem bűntudata volt, simán a másik eb elvesztéséből fakadó hiány befolyásolta.... Az elefánt csorda is képes napokig az elhullt társuk mellett állni, szimatolják és tapogatják. Emberiül azt mondanánk, hogy búcsút vesznek tőle.


Vannak alap, génekbe kódolt viselkedési,megnyilvánulási együttesek,amit minden állat használhat....mi is. Csak mi a többségét az évezredek alatt levedlettük (mert túl állatias) vagy más jelentést adtunk neki. Például ami nálunk mosoly, az más állatoknál vicsorgásnak minősülhet.


Persze hogy az Én kutyám is tud úgy viselkedni,mintha...mintha ember lenne. Ennek elsősorban az az oka,hogy az évezredek során magunkhoz idomítottuk a kutyát. Csak szimplán próbálja leutánozni a viselkedésünket, hogy továbbra is meglegyünk vele elégedve...de attól Ő még egy állat marad és többségében fingja sincs róla, hogy mi mit jelent.

2012. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is hosszú választ akartam írni, de az előttem válaszoló nagyon alaposan, és részletesen kifejtette.

Nincs bűntudat, nincs vigyorgás.

2012. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
én is csak egyetérteni tudok az előzőkkel, nincs bűntudat, nincs mosolygás. A második állításhoz pedig van egy nagyon ideillő video, amin láthatod a testtartásból, hogy a kutya rohadtul nem élvezi a helyzetet, mégis "vigyorog": http://www.youtube.com/watch?v=wdNvHyJ3J7I
2012. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!