Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kap bélcsavarodást a kutya?

Hogy kap bélcsavarodást a kutya?

Figyelt kérdés
Azt írják sokan (nagytestűnél gyakrabban), hogy etetés után 1,5-2 óráig ne nagyon mozogjon a kutya. (ne rohangáljon),mert bélcsavarodást kap. Amikor eszik,akkor a gyomrába kerül a kaja....később a belekbe....akkor miért ne rohangáljon a míg a gyomrában van és miért csak akkor kezdhet el ugrabugrálni mikor már az emésztés abba a fázisba ér, hogy a bélbe kezd áthaladni a kaja maradéka?? Nem értem....
2012. máj. 6. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

2 dolgot keversz.

Nagytestű gyomorcsavarodást kaphat evés után. Ezt úgy képzeld, hogy a gyomor akét szélén felfüggesztve lóg a nagytestű mellkasában. Ha pl fut és hirtelen forsul, ha átfordul a földön fekbe, akkor a gyomra is átfordulhat és így megcsavarodik a be éskivetése. elszorulnak az erek és pár órán belül meghal műtét nélkül.


Valmiont minden kutya kaphat bélelzáródást. Ilvenkor egy tárgy (műanyag,csont) elakad a bélben ezáltal szintén elszorítja a bélfalban lévő ereket és akár méteresw bélszakasz is elhalhat. Ilyen kor ezt a szakaszt ki kell venni és akutya a maradék béllel élhet tovább. Ha az elég hosszú.

2012. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* telefonon írtam, látom néha nem sikerült
2012. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem bél hanem gyomorcsavarodásról beszélünk, én nem vagyok túl nagy szaki, ismerem a tüneteit, tudom, hogy hogy lehet megelőzni, de itt 100x jobban le van írva, mint ahogy én meg tudnám fogalmazni:

[link]

[link]

2012. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem bél, hanem gyomorcsavarodás , ami lehet etetés utáni ugri-bugri-tól, de akár etetés után a lépcsőn lefelé ment is megtörténhet,sőt ,egyes fajtáknál pl: német dog, a síma futás közbeni levegővel teli gyomor is megcsavarodhat.

a lényeg : nem mozgatjuk a kutyát kaja után, nem játszunk vele, csak pihenjen !!!

( nem visszük le wc-re reggeli után , a lépcsőn, és nem futunk vele !!!)

,bél-elzáródás = a sok vagy több csontot evett kutyáknál, illetve a nem lebomló műanyagot tartalmazó játékokat megevő kutyáknál fordul elő , ( sőt a köveket-kavicsokat evő kutyáknál is sűrübben fordul elő ),egyszerűen a bél egy szakaszában megreked a béltartalom ,a kutya felfúvódik,stb.

a gyomorcsavarodásnál 4-5 óra ,és vége a kutyának !!!, a bélelzáródás azért sokkal tovább tart !!!

mindkettőre figyelni kell, mindkettőnél felfúvódik a gyomor, és a kutya elesetté válik !

2012. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!