Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? Mással is van így?

Ez miért van? Mással is van így?

Figyelt kérdés

Miért van az ha a kutyám pórázon van nagyon dominánsan viselkedik a többi kutyával,rájuk ugrik,rámászik,vinnyog nekik,vicsorog stb.,de mikor póráz nélkül van akkor öröm nézni hogy játszik más kutyákkal,körbeszaladgálják az egész területet játszanak:) Akkoris vinnyog de az szerintem hozzá jár már :D De akkor tényleg okosan játszik. 2 éves szuka pincsiről van szó!

Tudom ez általános hogy a kutya ilyen pórázon,de lehet tévedek,de ha nem tévedek akkor miért van ez? És mi a megoldás?

Persze azt is tudom hogy póráz nélkül nem szabad lenni,de másképp nem tudom lefárasztani,mert futtató kb 5 négyzetméter ahová már csak idős asszonyok járnak beszélgetni,meg fiatalok inni.. tele van cigicsikkel az egész minden,fű nuku.. Ahol sok ember jár ott nem eresztem el póráz nélkül,de este 8 után már igen :) meg ha olyan helyre érünk délután meg délelött ahol kevés az ember akkoris elengedem,de nem én vagyok ezzel egyedül sok embert látok így:) Behívható a kutyám amúgy,jól nevelt!



2012. máj. 5. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia.nalam pont forditva van.ha elengem akkor probalgatja a hatarait mas kutyaknal,ezert felek is,de meg kolyok.6 honapos.nekem is muszaly elengednem ha nicsenek emberek,mivel nehez lefarasztani.

Gondolom azet viselkedik igy a kutyad mert teged probal vedeni,vagy mert biztonsagban erzi magat melletted.

2012. máj. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért csinálja ezt mert amikor pórázon van akkor biztonságban érzi magát mert tudja,hogy te ott vagy mögötte és ha bármi baj lenne akkor megvéded.Amikor viszont póráz nélkül van akkor már nem számíthat annyira a védelmedre ezért olyankor nem acsarkodik hanem szépen játszik más kutyákkal.
2012. máj. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de komoly :D köszi :D erre nem gondoltam még:)
2012. máj. 6. 10:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám pórázon és póráz nélkül is megadó. Szerintem is azért acsarkodik a kutyád, mert biztonságban érzi magát. Tiltsd le ilyenkor szerintem.
2012. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát sajnos hiába mikor ugrál a kutyákra mindig rászólok,meg úgy mint ceaser belecsípek az oldalába "csss" kíséretében,meg mondhatom neki hogy nem..inkább odébállunk:)
2012. máj. 6. 11:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is ilyen. Ő kan Francia Bulldog 2 éves. Pórázon nagyszájúskodik, ha elengedem akkor meg kenyérre lehet kenni. Én ilyenkor azt szoktam, hogyha nem tudjuk kikerülni a kutyát akkor én nem figyelek a másik kutyára közömbösen viselkedem, pssz-t mondok neki és finoman piciket rántok a pórázán (ahogy a kutyasuliba tanultuk) és akkor abba hagyja. Azt vettem észre, hogyha én kontrollálom saját magam, és nem idegeskedem nem húzom fel magam akkor ő is követi a példámat. Pl a múltkor elkezdett egy nagy fekete kutya póráz gazda nélkül követni minket (már többször előfordult) és komoly baj is lehetett volna, ha hagyom nagyszájúskodni én rögtön elfordultam más irányba és nem hagytam neki egy percre sem, hogy visszaforduljon. Magam mellett tartottam úgy, hogy a másik kutya ne lássa vagy érezze, hogy feszült vagyok. Én ilyenkor mindig próbálom megőrizni a hidegvérem a kutya meg követi a példám.

Lehet, hogy érzi, hogy feszült vagy.

2012. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát én úgy érzem ha lent vagyunk nem nagyon érdekli hogy én velem mivan..szóval akkor inkább csak magával,az ingerekkel és a többi emberrel/kutyával van elfoglalva. Persze szót fogad mindig,de nem úgy mint itt fent,nem tudom elmondani olyan más:) Persze úgyanúgy ragaszkdik is pl ha párom elmegy akkor őt akarja követni ha én akkor engem :) De akkor is más lent mint itt fent:)
2012. máj. 6. 12:43
 8/13 anonim ***** válasza:
A helyzet a következő. Jön veletek szembe egy kutya, és amikor találkoztok, akkor tuti, hogy vagy Te, vagy a másik gazdi, egy kicsit feszítve tartja a pórázt. Ez a kutyából rögtön feszültséget, bizonytalanságot vált ki, hiszen odamenne, de nem tud, mert közben húzzák vissza. Elég kiszolgáltatott helyzet, persze, hogy elkezd acsarkodni. Ha szép szóval tudnád magad mellett tartani, és ehhez a póráznak nem kellene megfeszülnie, akkor semmi gond nem lenne.
2012. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

úristen ha meglát egy kutyát pórázon ő húz engem teljesen meghülyül hogy oda akar menni. Ha nem akarom,mert idegen a kutya,visszarántom de ez nála be van kattanva. Persze ha meg oké odaengedem akkor meg hülye.

Jaj még egy kérdésem lenne mielött el nem felejtem:

Akkor csinálja főleg ezt a vinnyogást,meg ugrálást meg vicsorgást ha a fenekét akarják megszagolni(mint minden normáis kutya így ismerkedik), ő ezt nem hagyja akkor kattan be a legjobban!! Lehet azzal van a gond hogy mikor tüzelt anno 1x,és akkor tüzelőbugyi volt rajta hogy ne legyen aktus sokan meg akarták hágni,ő meg nem akarta? Nem akarom emberesíteni de nem attól fél hogy most is ez lesz? Tüzelés után ivartalanítottuk most már nincs ilyen gond de észrevettem nagyon félti a hátsó felét,túlzottan!

2012. máj. 6. 15:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem ellettük soha meg semmi aktus nem jött létre soha,szűz kislány :)
2012. máj. 6. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!