Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állattartás lakótelepen....

Állattartás lakótelepen. Lehetséges? Könyörgöm.

Figyelt kérdés
13 éves vagyok. 2 éve történt, hogy meghalt a kutyám. Aki születésemtől kezdve ismertem. Mamáéknál tartottuk. Lassan 3 év telt el de még mindig nem tudom feldolgozni. Ő volt a legeslegjobb barátom. Ahogy ezeket a sorokat írom, még most is könnyezik a szemem. A lényeg az, hogy nagyon szeretnék egy kiskutyát. De lakótelepen lakunk már 4 éve és anya nem akar kutyát mert akkor tiszta szőr lesz minden meg ürülék. Én tényleg gondját viselném, egy nap kétszer levinném sétálni, etetném és takarítanék utána, csak legyen egy kis kutyám. A kérdésem: Nem tudtok olyan kutyát ami direkt szoba kutyus és könnyű szokatni egy bizonyos helyre ahova a dolgát végzi? Előre is nagyon köszönöm.

2012. máj. 6. 01:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyát is tudok ajánlani. Az egyik a bichon havanese. Kis termetű, nem hullik a szőre, ideális szobakutya.

[link]

A másik a cocker spániel. Valamivel nagyobb termetű, de rendkívül okos kutya!

[link]


Viszont kutyát hosszú időre veszel. Azt tanácsolom, hogy írd fel egy papírra az elvárásaidat a kutyával szemben, és azt is, hogy te mennyit tudsz rá áldozni mind anyagilag, mind szabadidődet. Ezek alapján nézd meg a különböző fajtákat és úgy dönts.

2012. máj. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a törpe/közép uszkárt tudom javasolni,mert neki nem hullik a szőre,hanem az elhalt szőrszálak megtapadnak a bundájába.De a szőre rendszeres ápolást igényel,minden nap meg kell fésülni.De mielőtt kutyát válalnál jól gondold át,hogy lesz-e elég időd a sétáltatására,tanítására.Ha úgy döntöttél,hogy vállalsz egy kiskutyát akkor inkább nyáron vegyétek,hogy addigra mire elkezdődik az iskola már szobatiszta legyen.Az elején biztos lesznek még balesetek,de ha egy nap leviszed 5-6x akkor hamar szobatiszta lesz.Jah és ezt még előtte beszéld meg az anyukáddal,hogy engedi-e a kutyát és,hogy biztos lesznek néha balesetek,mert nem lenne túl jó ha a kutyát 1-2 hónap után el kellene adni mert anyukád nem tűri meg a házban.
2012. máj. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az uszkár minden méretben, toy-tól az óriásig kiváló lakáskutya! Persze a mozgás és munkaigénye elég nagy, tehát napi 2-3 óra intenzív foglalkozás kell neki az egészségügyi sétákon túl, de ez majdnem minden kutyára igaz. A szőre rendszeres kozmetikázást igényel, de akkor nem koszol össze semmit.

Amúgy a kutyákat nem szoktatni kell, hogy hova végezzék a dolgukat, hanem naponta minimum négyszer levinni az utcára, hogy oda végezze! (És persze összeszedni utána a terméket.)

2012. máj. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lakótelepen is lehet tartani állatokat, de szüleid hozzáállása miatt jobb, ha egyenlőre lemondasz róla. Készülj fel arra, hogy idővel elköltözöl onnan és akkor majd lesz lehetőséged állatokat tartani. Addig kitartás!
2012. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fajtákat írnak majd a többiek (amúgy én is az uszkárt ajánlom), de nagyon sok kutyát lehet lakásban tartani, vagyis úgy fogalmazok, hogy kevés az a fajta, akit nem.


Szobatisztaság kapcsán egy kölyök kutyát kb. 3 óránként le kell vinni, mert egyszerűen nem tudja tovább tartani a pisit. Tehát vagy nyári szünetben vegyetek magatokhoz egy kutyust, vagy egy picit idősebbet (akár 7-8 hónaposat is).

Napi 3 séta kell nekik, az nem gond, ha ebből 1 vagy akár 2 csak pár perces egészségügyi séta, de a harmadikon ki kell fárasztanod. De a napi min. 3 sétát felnőtt korában meg kell adni neki, hogy el tudja végezni a dolgát. Pelenkát, almot, ilyesmit nem javaslok. Ahogy írtam, kölyökként a séták száma is több, mivel nem tudják még ilyen hosszú ideig tartani a pisit/kakit.


Ha érdekel, tudok egy 7-8 hónapos szuka, ivartalanított, chipezett, szobatiszta kistestű keverék kutyust, aki bűbáj, osztja a puszikat stb. (állatotthonban él).

2012. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
hát a palota pincsi is az szerintem a mopsz is az de sok szerencsét
2012. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Syba ***** válasza:
100%

Havanese-t ajánlom én is. Nem büdös: nincs bűzmirigye.

Nem hullik a szőre , maximum vedlési időszakban de akkor is minimum 2-3 szál.

2012. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

szinte az összes kistesű kutyára illik a leírásod,szóval lesz itt sok felsorolás, DE!

2 séta nem elég!! Kölyökként meg pláne nem elején 2 órántként le kell vinned,és utána is legalább napi 4x sétálnia kell a kutyának! És itt nem arról beszélek hogy elviszed az utca végére és vissza! Hiába szoba kutya,vagy nem enyém is 5 kilós,de délután másfél óra folyamatos fárasztó sétán vagyunk,és akkor még ott a többi 3-4 eü-i séta! Kiskutya nagyon nagy felelősség, tudom milyen korban vagy most,de lehet pár év után mikor már mennél szórakozni,shoppingolni stb akkor a kutya terher lenne hirtelen! Ezért mondom hogy csak akkor ha anyukádék is beszállnak a nevelésébe, és tartásába!

Elején minden kiskutya bepisil,bekakil nincs olyan fajta aki nem! Jó tenyésztők ebbe is segítenek mielött hozzád kerül! Ugye tenyésztőtől veszed majd ?

2012. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

9:55-ös nek a havanese-nek van bűzmirigye!!! mint minden kutyának, csak vmelyiknek magától kiürül és van amelyiknek nem ,eddig 2 havanese-m is volt és mind2-nek volt bűzmirigye és elég sok havanese gazdit ismerek akiknek szintén van a kutyájuknak bűzmirigye...



amúgy én is a bichonokat( havanese,frise) javaslom, nem hullik a szőrük és játékosak és barátságosak ,nem büdösek, viszont egy nap 3x le kell vinni ,2x kevés.. amíg kölyök pedig többször le kell vinni mint azt már írták.. a szőrüket naponta/ két naponta ki kell fésülni ,hogy ne csomósodjon össze 1,5-2 havonta meg meg kell őket fürdetni, mi évente 2x(tavasszal és ősszel) visszük őket kozmetikába és lenyíratjuk jó rövidre a szőrüket..

Mi újság papírra szoktattuk a konyhába csak éjszaka piszkítanak oda meg hétköznap délelőtt amikor nincs itthon senki..amúgy soha máskor nem pisilnek/kakilnak be.. ha még is megesik akkor is a konyhába mennek,nem össze vissza a lakásba..de ez ritka mikor bepiszkítanak..

2012. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Beszéld meg anyukáddal, hogy egy kiválasztott menhelyre kilátogattok. Ott biztosan lesz olyan kutya, amelyik már nem kölyök, hanem felnőtt. Sok közülük eleve szobatisztán került be. Talán lesz, amelyik megtetszik anyukádnak is.
2012. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!