Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az egészséges testsúly...

Mekkora az egészséges testsúly egy 6 hetes németjuhásznál?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
6 hetesen elhoztad? Még kb 2 hétig az anyjánál kellene tartani. Én 10 hetesen hoztam el, akkor volt 6 kiló körül.
2012. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fiatalon hoztuk el, de az anya 11 kölyköt ellett(mind életben maradt) és 5 hetesen el kellett választani őket az anyjuktól.
2012. máj. 7. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond a 6 hetesen elhozással. Nagytestű, gyorsan fejlődik.

Ne az átlagot nézd súlyban, mert általában ahol sok a kölyök, kisebbek is lehetnek az átlagnál. Ne is akard rekord gyorsasággal meghizlalni a kölyköt. Kapja a megfelelő ételt, orvos lássa el és ne hizlald fel lufira, mert gondok lesznek a csontozatával. Inkább nőjön lassan, de megfelelően.

2012. máj. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért én azt nem mondanám, hogy semmi gond a 6 hetes korban való elhozással, olvass csak utána! De már mindegy, illetve azt tudd, hogy ha erősen harap játék közben, azt azért teszi, mert az anyja 7 hetes korban kezdi el ezt tanítani a kölykeinek, hogy óvatosan harapjon, tehát ez a feladat sajnos akkor majd rád fog várni! Németjuhásznál nagyon fontos, hogy ne legyen duci ilyen kis korban, az enyém is inkább sovány, vigyázz nagyon, nehogy túletesd, mert irtó gyorsan nőnek és ha még dagi is, akkor nagyon megsínyi a csontja! Szerintem nem nagyon fogják tudni megmondani, hogy 6 hetesen mennyi lehet a súlya, mert ilyen korán még nem szoktak gazdinál lenni a kutyák... annyit adj neki, amennyi a tápra van írva!
2012. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖSZI MINDENKI...
2012. máj. 19. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban egy ideig annyi a súlya, amennyi hetes a kutya.

Persze, 6 hetesnél számít, mennyien voltak az alomban, mekkora súllyal született, stb. A szukák kisebbek, a kanok nagyobbak is lehetnek. Meg lehet figyelni, hogy az a kölyök, amelyik kikerül az alomból gazdához, eleinte nagyobb intenzitással fejlődik, mint az alomban maradt társaik. De ez a különbség hamar eltűnik.

2012. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!