Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok is kiég a fű a kutyapi...

Nálatok is kiég a fű a kutyapistől? Rá lehet szoktatni, hogy egy helyre pisiljen az udvaron?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos nem. (én örülnék neki...)

Egyébként rá lehet szoktatni, de csak ha még kicsi és nevelhető és nevelitek. Egy felnőtt kutya, akinek sokminden meg van engedve, az nem fogja megtanulni... Mi már nem is próbálkozunk ezzel. (Az egy helyre kakilást díjaznám ugyanis. :-))

2012. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rá lehet. A "Póráz két végén" című műsorban Victoria két felnőtt kutyát 4-5 nap alatt átszoktatta egyetlen sarokba. Úgy kezdte, hogy elkerítették azt a helyet, amit számukra wc-nek kijelöltek, majd pórázt tettek a kutyákra és odavitték, pont ahhoz a helyhez. A kutya először persze nem értette, hogy most mit akarnak tőle, de negyedórás ácsorgás után pisilt egyet, akkor nagy hűhót csaptak, rengeteget dicsérgették. Ezt a sarokba vitelt pórázon naponta 6-8 alkalommal megismételve, mindkét kutya egy héten belül rájött, hogy mostantól csak oda szabad végezni a dolgukat, egy hét múlva már szabadon futkostak a kertben, mégis maguktól odamentek és megbízhatóan csak oda rondítottak. Szóval sok türelemmel és odafigyeléssel bármit megtaníthatsz a felnőtt kutyának is.
2012. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is láttam, de azokat a kutyákat nagyrészt lakásban tartották, a minek kinti.
2012. máj. 7. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Kerti kutyáknál úgy gondolom nem nagyon lehet megtanítani azt hogy hova pisiljenek.Nálunk is kiégetik a füvet sajnos.Egyébként van valamilyen tabletta ami arra szolgál, hogy a kutyát szomjassá teszi így az több vizet iszik amitől felhígul a vizelete és nem lesz olyan savas, és nem égeti ki a füvet a vizelete.Azt nem tudom hogy mennyire használ, én soha se próbáltam.
2012. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!