Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák esetében is féreghajt...

Petrusi kérdése:

A kutyák esetében is féreghajtó hatással van a fokhagyma?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam valahol, még régebben, hogy az állatokra nem igazán van féreghajtó hatása a fokhagymának.

Az állatorvosnál tudsz olcsón szerezni tablettát, kb. 300 ft.

2012. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom használni, csak kérdeztem, mert itt-ott olvasgatok és mindenhol mást hallok.
2012. máj. 9. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
A fokhagymának akkora mennyiségben van féreghajó hatása, amennyivel simán megmérgezed a kutyádat. Merthogy a kutyákra nagy mennyiségben mérgezőek a hagymafélék.
2012. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2012. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Összesen néhány féregfejra van hatásal, a jelentős többség magasról tesz rá. Egyébiránt ha kiszámolod, az az évi 2-3 féreghajtó tabletta am kipróbált és hatásos bőven olcsóbb, mint a napi fokhagyma adag, aminek hatása szinte semmi.
2012. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt tudom, hogy a lovaknak jó..kutyának is halottam, hogy adtak..de nem hinném, hogy mérgező lenne számukra..de az tuti, hogy nem használ ( amúgy én vöröshagymát halottam, hogy az jó a kutyáknak)!:) Nálunk állatorvosnál 200Ft-ért tudsz venni féregtelenítő tablettát..tavaly 150ft volt :D
2012. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fokhagyma az embereknél sem hat olyan hatékonysággal a férgekre, mint a kifejezetten erre kifejlesztett tabletta. Nem véletlen, hogy az orvosok is tabit írnak, nem fokhagymakúrát. Valamennyi hatása persze van, de közel sem annyi, hogy egy kialakult fertőzést meg lehessen vele szüntetni, tehát ha csak annyi hatása van a kutyákra, mint ránk, akkor semmi értelme fokhagymával tömni a kutyákat.
2012. máj. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hagyma és fokhagyma


A hagymafélék nagy mennyiségben hemolitikus anémiát okoznak. Ez egyfajta vérszegénység, a hemoglobin szerkezetének kóros elváltozását jelenti. Kis mennyiségben nem okoz különösebb gondot, sőt, a fokhagyma is alkalmazható a szelíd gyógyterápiák részeként. De még ha szívesen is eszi a hagymával sült húst, semmi esetre se adjunk neki hagymás ételeket, sült hagymakarikákat, vagy hagymával főzött leveseket!"


[link]

2012. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!