Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy/ közepes testű...

Milyen nagy/ közepes testű kutyát ajánlotok? Lent bővebben

Figyelt kérdés

Benti kutya lenne ; 1.gazdis :D ; könnyen tanítható ;képezhető legyen ; ne legyen annyira aktív de agilityztetném meg járnék vele kutyasuliba nyáron úsztatni :) milyen fajtákat ajánlotok és miért ezt a fajtát???

és az adott fajtának mennyi (óra) mozgásra van szüksége?

és melyik kennelt esetleg?


2009. jún. 25. 10:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Kert nélkül nagyméretű kutyát semmiképp .. válasz valami közepeset: közép snaucer, közép uszkár, spániel , mudi, shar pei. Semmi terrier és beagle.

Hogy ne legyen túl aktiv arra meg egy megoldás van: "a fáradt kutya, jó kutya". Napi 3x séta, agility, hétvégén túra, uszás ... és tessék: van egy áldott jó kutyád :D

2009. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ha lehet, akkor menhelyrol hozzatok el a kutyát. Biztos lesz ott kedvedre való! :-)
2009. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk AmStaffunk van tökéltes csak le kell mozgatni rendesen,mi napi3 sétával kellőképpen lemozgatjuk 3x 2óra! Már annyira unom h mindenki jön a menhelyi kutyákkal...sajnálom én is őket nem arról van szó,de aki itt kérdést tesz fel fajtatiszta kutyát szeretne nem pedig már felnőtt keveréket akinek nem tudni milyen élete volt addig,ha valaki ilyet akarna kimegy egy menhelyre és hazahoz egy kutyát nem fogja itt megkérdezni! kevesen vágynak felnőtt keverék kutyára! lehet pontozgatni szidni anyám is,de ez tény!
2009. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Napi 3x2 óra kutyasétáltatást csak a milliomosok engedhetnek meg maguknak, akiknek mindent a segge alá tesz valaki, van bejárónőjük, nem kell otthon házimunkát végezniük, étteremben kajálnak, azt sem tudják mikor kezdett járni a gyerekük, mert azt is bébisintér neveli stb. Márpedig ha a kérdező egy szimpla lakásban él, akkor valószínűleg nem ebbe a szűk rétegbe tartozik, tehát én továbbra sem javaslom neki a nagy kutyát!
2009. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%

személyes tapasztalatom alapján :

kis lakásba-kis kutya.

nagyobb lakásban ,meg lehet nagyobb.

bútorok átrendezve,nagy a forduló köre egy nagyobb kutyának :)

de legalább nem lépsz rá:)

viszont ,ha csak egyedül neveled ,akkor napi 4-5 óra amit rá kell szánnod minimum !

az első fél évben ,napi 5-8 wc.

2-3 séta.

minden nap minden reggel és minden este a kutyáé 1-1,5 óra !!!!

a " majdnem tiszta ruha fogalom lessz :)

az,hogy milyen fajta ? tök mindeggy , ha már nem öleb ,akkor az idő amit rá kell szánnod ugyanannyi !

vegyél tenyésztőtöl 20 000 - 120 000 ,vagy hozz a menhelyről .

az ára utánna már egyforma !kell ,az oltás,chipp,ivartalanítás, kaja, játék,stb .

TE FEL VAGY ERRE KÉSZÜLVE ?

ha igen, vedd meg,és igenis jó lessz neki a lakásban.

még nem találkoztam olyannal,aki szidta volna a saját lakásban tartott kutyáját !

de ,olyannal igen aki az udvaron tartotta !

az udvari kutya sajnos sok helyen " csak egy állat a sok közül "

a lakásban tartott meg mindíg családtag !

( és ,tök buli egy ekkora állattal tv-t nézni hideg téli estén :)

a chivava meg nem látszana ki a kispárna alól :)

2009. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 13:37!


Én meg azt unom, ha valaki kutyát akar, akkor mindenki csak a fajtatisztákra gondol, mintha a keverék nem is lenne kutya. Meg mintha a menhelyeken nem lenne fajtatiszta kutya, hogy a fajtamentésekről már ne is beszéljünk. Szerintem úgy igazságos, ha minden variációt felsorol az ember. Aki a tenyésztőtől vásároltra esküszik, az ajánlja azt, aki pedig szívén viseli az árva kutyák sorsát, az had ajánlja őket. Hisz mindannyian a saját tapasztalatainkat próbáljuk megosztani a kérdezővel, ezzel segítve őt.

2009. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenféle válaszokat :D

ideiglenes befogadó leszek menhelyen nyáron segítő vok

de én szeretnékl egy kutyát amellyel kiállításra / agility versenyre lehet menni de köszönöm teljes szívből a válaszokat és nem kell egymást cs*sztetni :D

2009. jún. 25. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!