Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen cigit ajánlotok?...

Milyen cigit ajánlotok? (közepes vagy erős legyen)

Figyelt kérdés

Ameddig gyengébbet szívtam (0,4 mg nikotin), abból általában elment 6-8 egy nap, mióta erőset (100-as piros marlboro), abból kb. napi 2-3. Azt szeretném kérdezni, hogy az erősebb (esetleg közepes) erősségűek közül melyik az, ami ízre, árra is elfogadható? Ha lehet, paramétereket írjatok róla!


Köszi!


(elmúltam 18)


2011. jún. 3. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
semmilyet
2011. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Sunrise ***** válasza:
45%
azt ajánlom, hogy ne szívd
2011. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb választás szerintem is a leszokás, énis most vagyok leszokóban, de nem azért írok, hogy osszam az észt, te is tudod gondolom, hogy káros...


Kérdésedre válaszolva amúgy a Piros Multifiltert ajánlom, nagyon sokáig szívtam. Árra mindig is elfogadható volt, régen 620, de ma már csak 570, úgyhogy elég jó árban van. Paraméterei szerint 10/08/10, ízre elég jó, bár nem annyira karakteres, én mindenesetre szeretem. Bár ez saját vélemény, régen jobban szerettem a Multit, mint most, a design váltás után, de azért neked is ajánlom:) 25/F

2011. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 15.47-es!


Köszi szépen a választ! Azért szeretnék erősebbet, mert abból kb. 2 elég egy napra, aztán nincs vele "szenvedés". Szerinted a méretén kívül nagy különbség van a sima és a 100-as közt? Szerinted melyik a jobb?


Akkor megpróbálom majd azt! :D


Ment a zöld kéz! ;)


19/F

2011. jún. 5. 08:55
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam sok különbséget, sem erősségre, sem ízre, pedig mindkettőt próbáltam. Egyszerűen azért szívtam rövidet, mert ez volt a szokásom, a hosszú cigiből mindig hagytam, sose volt kedvem végigszívni, de ez az én sajátos butaságom spontán:) Ha szereted a hosszú cigit, inkább vegyél hosszút, de a rövidben sem fogsz csalódni:)
2011. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó válaszoló!


Megfogadom a tanácsodat, kipróbálom azt. :D Egyébként hogy hogy a leszokás mellett döntöttél? Mi vezetett arra? Sokáig dohányoztál?


Nálam az lenne a probléma, hogy otthon még mindig nem tudják és így naponta 2 erős elmegy és ezzel elvagyok... Csak valahogy odáig még nem jutottam, hogy elmondhassam... :S


Van valami tipped? :D


Köszi!

2011. jún. 5. 17:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Igazából 15 éves korom óta dohányoztam rendszeresen, először csak a fiúkkal titokban pár szálat, utána már sajnos rendszeresen, és elég erős dohányos is voltam, körülbelül mindig napi egy doboz ment el, az erősebb cigiből. (Piros Marlboro, Multi, Barna Sopianae)

Mióta dohányzom, bántott a dolog, hogy nagyon drága mulatság ez. Anyámék mindig adtak zsebpénzt, nem is keveset bevallom, de ennek a fele mindig cigire ment, és hónap végén jöttem rá, hogy abból a pénzből vehettem volna mondjuk valami új cuccot, később meg két doboz cigi árából elmehettünk volna a barátnőmmel moziba. Sajnos sokáig nem foglalkoztam a dologgal, de 10 év dohányzás után kezdem érezni a káros hatásait, minden reggel köhögök, egyre többször jáhatok fogászatra, nem megy úgy az edzés mint régen, most 10 perc futás, és kikészülök, régebben háromnegyed órát szépen lefutottam, szóval éreztem, hogy így szépen elb@szom az egészségem.

A legjobb leszokás szerintem a te esetedben az, hogy innentől mondjuk már csak napi egy szál, a végén már annyi se, akármennyire kívánod, gyorsan keress valami más elfoglaltságot, satöbbi.

Nekem úgy érzem, sikeres volt az a módszer, hogy kidobtam itthonról az összes hamutartót, a Zippo gyújtómat eltettem jó mélyre, kimostam az összes cuccot, hogy véletlenül se érezzem a füstszagot, illetve kerülöm az olyan helyeket, ahol dohányoznak, a társaságban is megkérem őket, hogy előttem ne nagyon gyújtsanak rá, vagy ha lehet, menjenek arrébb. Barátnőm nem dohányzik, ő sok segítséget ad nekem lelkiekben. Az első két hét valami pokoli nehéz volt, de két hét után azt mondom, kezdem nem kívánni, persze azért mondom, hogy leszokóban, mert sokszor gondolok rá, de jó lenne most egy cigi, de ha már eljutottam két hétig, tovább csinálom, bízom magamban.

Neked is ajánlom, amíg nem késő! Sok sikert!

2011. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nálam kicsit összetettebb a helyzet, mert igazából senki nem tudja és ha magamban vagyok (például a koliban, vagy elmegyek valahova), akkor szoktam odaúton és vissza is, de van úgy, hogy általában egy nap csak 2 megy el, ha otthon vagyok, mivel nem tudnak róla. Múltkor azt vettem magamon észre, hogy igazából nem az volt előttem, hogy jajj, de kívánom és de jól esne, hanem nagyon goromba voltam mindenkivel és mindenkit kiosztottam, aztán miután elment az az egy szál, olyan voltam, mint akit kicseréltek... Nem tudom, hogy ezt minek lehetne nevezni...


Az az igazság, hogyha vége a vizsgaidőszaknak és hazamegyek, akkor otthon minden füstös, mert otthon mindenki szívja és kicsit nehezebb lenne... Én nem sportolok, úgyhogy ez igazából nem áll fenn, meg nem szeretnék ott tartani, hogy napi doboz kevés lenne, hanem ez a napi 2 nekem bőven elég, mert sokszor úgy érzem a felénél, hogy már elég volt, nem kell több... Csak az a gond, hogy ez mindig akkor jön már elő, mikor már a feléig eljutottam...


Leszokni azért lenne nehéz, mert igazából itt nincsenek igazi barátaim, olyan emberek, akikkel ellennék és elfoglalnánk magunkat és ebbe menekülök, mert ez a kis mennyiség tud segíteni annyiban, hogy vidámabb legyen, kikapcsolódjak és ne mindig azokkal a dolgokkal idegesítsem magam, amit a többiek okoznak, esetleg otthonról hozok (mivel ott sem a legjobb a helyzet).


Egyébként a piros multiban az a jó, hogy erős, de nem tűnik annyira durvának, mint például a piros marlboro.


Igazából nem tudom, hogy mit kellene tenni, lehet, hogy ez lenne a legjobb, ha elmondanám otthon is, és mivel nem kellene titkolózni és várni, hogy mikor lehet a következő, egy idő után ráunnék és hagynám a francba... Csak az az igazság, hogy nem tudom, hogy ezt hogy lehetne közölni... Egyébként kétlem, hogy megtiltaná, vagy valami ilyen lenne, csak nem tudom, hogy ezt hogy szedjem össze neki és adagoljam be... :S

2011. jún. 5. 22:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem tudják a szüleim itthon, pedig már 22 vagyok, de nem is szeretném, hogy megtudják. Itthon akkor sem gyújtanék rá, mert tudom, hogy utálják már csak a szagát is. Azt sem szeretik, hogy mindig cigiszagú vagyok, amikor hazajövök, de azt már megszokták valamilyen szinten. Nálam a piros marlbi vált be RÉGEN. Nem tudom mi történt azzal a cigivel, de valamelyik nap megkínált vele egy barátom, és tapintásra is szär volt, mintha puha lenne, kispórolták volna belőle a dohányt, és ízre se volt sem erősebb, se finomabb, mint a megszokott kék bondom. Régen viszont iszonyatosan szerettem a piros marlbit, nem is vettem mást, szóval nem tudom, mi lett vele. A legerősebb a töltött cigi, és ha jó sűrűre és keményre töltöd, akkor talán 1 napra elég lesz 1 szál is, nem is kell hozzá "piros" dohány. Barátom kék szofidohányt szokott venni, és néha olyanra megtölti a cigit, hogy 3 slukknál olyan érzésem van, mintha füves cigit szívtam volna :D Van, hogy ő se bír elszívni egy egész töltött cigit, pedig 15 éves kora óta azt szívja (most 19). És még gazdaságosabb is. Szóval ha van időd töltögetni, akkor próbáld ki.
2011. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Énis próbáltam a töltős cigit, nem volt olyan rossz. Sokan szidják a GoldenGate-es cigiket, dohányokat, hogy mennyire silány, rosszak. Nekem nem ez volt a véleményem, bevallom nekem bejött egy ideig, persze ízlések és pofonok. Kék Golden dohány, kék hüvellyel szerintem nagyon jó. Próbálgattam a Domingo dohányt, Primus Multifilter hüvellyel, azis elég jó volt, másrészről ha volt időm, leültem délután és betöltöttem egy-két doboznyit, úgyh 2-3 naponta fél órát dolgoztam vele, teljesen jó volt, aztán váltottam gyári cigire, valamiért meguntam. De ha valaki szeret kísérletezgetni, akkor szerintem próbálja ki. :)
2011. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!