Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy hülyeség lenne németről...

Nagy hülyeség lenne németről átállni angolra? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok 8.-as, németes előkészítő iskolába megyek tovább. Csupán az a gond,hogy én rettentően gyűlölöm a németet! Felvetődött az a kérdés,hogy mi lenne ha a nyáron eljárnék nyelviskolába,ahol angolt tanulnék,és valahogy a suliba átmennék az angolosok közé. Lehetséges ez? Angolt nagyon szívesen tanulnék! Előre is köszönöm! 14L
2012. márc. 20. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Általános iskolában én is németet tanultam és mint te én sem szerettem.Az angollal max. a neten találkoztam. Most középiskolában németet és angolt is tanulok, mindkét nyelvet 3-3 órában. Jelenleg 11.-es vagyok és az angol nyelvvizsgára készülök. Teszem hozzá, hogy németből 3-as, angolból pedig 5-ös vagyok. Szóval a két nyelvet is simán lehet egymással párhuzamosan tanulni. Az egész csak akarás kérdése, ha nagyon akarsz angolul beszélni, az csak rajtad múlik, az pedig, hogy átrakjanak angolos osztályba már az iskola feladata. Sok sikert hozzá! :)
2012. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!:) Azt hiszem akkor belevágok az angol tanulásba,aztán majd meglátom.:)
2012. márc. 20. 16:36
 3/5 Eleanor0109 válasza:

dani012!!

azért ez egy kicsit vicces, hogy most azt mondod 5ös vagy angolból, de azért ilyeneket kérdezel:-Nem bungee-jumpingoztam még előtte.

-Nem ettem még polipot előtte.

-Anna hazaért, amikor telefonáltam.

nem beleszólni akarok, csak furcsa...


Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak én is egyáltalán nem kell félned! ahogy az előttem szóló is elmondta, semmi máson nem múlik, csak az akaraterőn... és persze nem lenne rossz megszerezni esetleg két nyelvvizsgát sem, nem?? szóval ha rám hallgatsz, mindenképpen tanulj németet! nekem már 8 éve tanítják a franciát, 3 éve kezdtem az angolt, és most jöttem rá, hogy azzal szarra sem megyek, szóval kénytelen voltam franciából belehúzni... nem fényezésből,mindkettőből jeleskedem, szerencsére. példámmal remélem tudtam segíteni.

Sok sikert az életben!

2012. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást! Úgy határoztam,hogy angolozni is elkezdek,és németezni is fogok. Szóval mint két nyelvet tanulom.:)
2012. márc. 20. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Most az egy dolog, hogy a present perfect-hez hülye vagyok. :D
2012. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!