Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű fajta kölyökkutyának...

Nagytestű fajta kölyökkutyának a növekedési üteme így is normálisnak mondható?

Figyelt kérdés
Van egy labradorom, és most 5 és fél hónapos. Lassan nő, ami a csontok miatt tudom, hogy a jobbik eset, viszont azt Olvasom sok kölyöknél, ilyenkor nőnek gyorsan. Ő heti fél centiket növöget. Most ilyen esetben elvileg elhúzódik a kifejlődése? Mert sok nagytestű már 7-8 hós korában eléri a végmagasságát. Most ha ő lassan nő, akkor szerintetek tovább fog nőni? Vagy 6 hó után gyorsul be? Van valakinek ilyen tapasztalata?
2012. máj. 11. 06:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A labrador "csak" középtermetű fajta.


Ne aggódj, ha nem tömöd tele prémium táppal és kiegészítőkkel, illetve nem hízlalod fel, akkor nagy valószínűséggel egy teljesen jó ütemben növekedő egészséges kutyát kapsz.

A szukák általában az első tüzelés utána fejezik be a növekedést, utána már csak max. szélesednek. A kanok kb. 1,5 éves korukig nőnek.

2012. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Teljesen jó.

Inkább egy kicsit lassabban növekedjen, mint "hirtelen".

Megkérdezhetem, hogy mivel eteted?

2012. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Első, a Labrador nagytestű kategóriába tartozik.

Második, Brit junior LARGE táppal etetem. Ez is azt mutatja, hogy nagytestű kategória, mert a tápban is a large kell neki.

Konkrétabban azt jelenti, hogy ha lassan nő, hogy tobább nő? Hozzáteszem, ő nem fog tüzelni.

2012. máj. 11. 08:33
 4/24 A kérdező kommentje:
Pontosabban, van olyan 8 hós labi, aki már 50 cm felett van, és az enyém még csak 43 cm.
2012. máj. 11. 08:34
 5/24 A kérdező kommentje:
Az 5 és fél hójához.
2012. máj. 11. 08:35
 6/24 A kérdező kommentje:
Bocs, de kapkodok és mindig valamit elfelejtek, brit PREMIUM junior large.
2012. máj. 11. 08:36
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja és első, én is hallottam, hogy első tüzelésig nő a szuka (ő ivartalanítva van), de az utcánkban van egy szintén labi és az a kutya 6 !!! hós korában már tüzelt, és nem volt még akkor 52 cm, ami az alsó határ. Mégis megnőtt még utána.
2012. máj. 11. 08:38
 8/24 anonim ***** válasza:

Ne siettesd a növést, nincs semmi értelme! Ami genetikailag bele van kódolva azt a magasságot mindenképp eléri, csak esetleg kicsit később. Nem tesz neki jót a hirtelen növekedés! Az ivarérettség előtt ivartalanított kölyök kutyáknál egyébként is könnyebben előfordul, hogy megnyúlnak, kár lenne erre mér rá is erősíteni.


[Amúgy a kategórák nagyjából: kistestű (0-10 kg) közepes testű (10-25 kg) nagytestű (25-40 kg) óriás testű (40 kg fölött)]

2012. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ok, hát legyen nagy termetű, bár szerintem max. közép-nagy, mint a németjuhász.


Ölebek: yorki, csivava, máltai selyemszőrű.


Kis termetűek: beagle, spánielek, tacskó, whippet.


Közép termetűek: bull terrier, kopók, amstaff, husky.


Nagy termetűek: óriás schnazuer, angol agár, magyar agár, rottweiler, doberman, kuvasz.


Óriás termetűek: bernáthegyi, német dog, komondor, angol masztiff, ír farkaskutya, orosz agár, kaukázusi.

2012. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ebben a listában is van igazság, de ez egy elég szubjektív dolog. Én nem találtam igazi, hivatalos listát a neten, hogy melyik fajta melyik kategóriába tartozik. Úgy tűnik, hogy ez hasraütés szerűen megy. Végülis ha súlyra nézzük, akkor egy óriás uszkár közép, a labi meg nagy, míg egymás mellé állítva őket pont a fordítottjára tippelnénk.
2012. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!